Sok z granatu 1000 ml

Naturalny sok z granatu. Nie zawiera konserwantów.

Granat pochodzi z Azji Środkowej. Jest uprawiany na całym świecie, a na największą skalę w krajach tropikalnych i subtropikalnych. Najkorzystniejszym dla niego jest klimat suchy i ciepły. Posiada owoce, które kształtem przypominają jabłka. Mają twardą skórkę, o kolorze od żółtego, czerwonego do brązowego.

sok z granatu

WŁAŚCIWOŚCI

Granat ma zastosowanie w kuchni i w medycynie niekonwencjonalnej. Jest używany także w garbarstwie i włókiennictwie.
Sok z granatu jest znany i uważany za wykazujący wiele właściwości korzystnych dla zdrowia. Posiada ciemno czerwoną barwę i cierpki smak.

Badania potwierdziły, że sok z granatu posiada właściwości prozdrowotne. Wynika to głównie z dużej zawartości przeciwutleniaczy. To powoduje, że ma zastosowanie w przypadku raka prostaty, piersi, jelit i płuc. Wykorzystuje się go również w profilaktyce chorób serca i układu krążenia.

W kosmetyce wskazuje się, że sok wpływa na zachowanie młodej i zdrowej cery, regeneruje skórę i poprawia ukrwienia, także w przypadku zmian trądzikowych. Ponadto działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

sok z granatu, sok z granatu vivio

STOSOWANIE

Zalecane spożycie soku z granatu nie jest precyzyjnie określone, ponieważ nie jest to lek. Producenci wskazują na ok. 50 ml po 3 razy dziennie.
Sok po otwarciu należy przechowywać w lodówce.

 

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.