Sok z buraka- idealny na nadciśnienie i anemię!

Zdarza się, że szukamy oryginalnych, często egzotycznych produktów zdrowotnych, które pomogłyby nam w walce z dolegliwościami. Często nie wiemy, że to, co zdrowe i dobre z natury, mamy na wyciągnięcie ręki. Jednym z takich produktów jest sok z buraka- idealny w walce z anemią i przy nadciśnieniu. Ale nie tylko…

g9

Dla kogo sok z buraka?
Okazuje się, że dla każdego z nas. Bo częste picie soku z buraka poprawia samopoczucie. Ale szczególnie dużo buraczanego soku powinny pić kobiety w ciąży, ponieważ zawiera on duże ilości kwasu foliowego, niezbędnego do prawidłowego rozwoju płodu. Dostarcza też do organizmu żelaza, dzięki czemu zapobiega anemii.
Badania dowiodły, że picie soku z buraka pomaga też w leczeniu nadciśnienia i uzupełnia niedobór tlenu w komórkach. Dzięki temu możliwe jest naturalne zmniejszenie rozwoju takich chorób, jak niewydolność serca, ryzyko zawału, czy udaru mózgu.

Zdrowe buraki…
Większość z nas nie docenia dobroczynnych właściwości buraków. Tymczasem już 200 g buraka zawiera dzienną, zalecaną dawkę potasu, żelaza, manganu oraz witamin A i C. Buraki zawierają też kwas foliowy i serotoninę, która wpływa na prawidłowy sen i apetyt.
Picie soku z buraków podnosi odporność organizmu. Zapobiega też rozwojowi nowotworów i obniża ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy u kobiety.
Sok z buraka jest pomocny w leczeniu nerwicy, depresji i stanów lękowych. Pomaga zmniejszyć napięcie nerwowe, wzmacnia czujność, poprawia koncentrację, łagodzi zaburzenia snu i reguluje poziom cholesterolu. To wszystko dzięki zawartości witamin z grupy B.

Zdrowy, pyszny sok z buraka znajdziecie w sklepie:

cdz-logo

A na koniec dobra wiadomość dla osób na diecie: sok z buraka zawiera dużą ilość błonnika, który ułatwia trawienie i pomaga w zachowaniu szczupłej sylwetki i w problemach trawiennych. Dlatego powinno się po niego sięgać każdego dnia, bo szklanka soku z buraka to prawdziwa dawka zdrowia!

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.