Sól himalajska granulowana i drobna

Sól himalajska powstała z pierwotnych mórz, istniejących od setek lat w Himalajach. Jest to sól, która wyschła w naturalny sposób na słońcu i jest wolna od zanieczyszczeń.

Sól himalajska posiada delikatnie różową, naturalną barwą, a swój kolor zawdzięcza bogatemu składowi chemicznemu. Zawiera ona aż 84 pierwiastki, które są niezbędne do prawidłowej pracy ludzkiego organizmu. Wśród nich znajduje się m.in. magnez, cynk, wapń, żelazo, miedź, fosfor i jod, który odpowiada za pracę tarczycy.

Jest składnikiem płynów do pielęgnacji skóry i soli do kąpieli. Kąpiel w roztworze z soli himalajskiej jest polecana osobom, zmagającym się ze stanami zapalnymi skóry, reumatyzmem, chorobą stawów, schorzeniami stref intymnych i infekcjami. Stosuje się ją też, podczas kąpieli, u osób, które mają alergie skórne, ukąszenia po owadach, pęcherze i rany.

Soli himalajskiej używa się do przeprowadzania inhalacji oraz oczyszczania układu oddechowego.

Skutecznie usuwa martwe komórki naskórka, dlatego jest wykorzystywana podczas wykonywania peelingu.

Stosowanie

Solą himalajską można przyprawiać jedzenie lub dodawać ją do wody, którą pijemy. Pomoże to w odpowiednim nawodnieniu organizmu i dostarczeniu mu niezbędnych minerałów.
Sól himalajską można używać zamiast zwykłej soli kuchennej, w odpowiadającej jej ilości.

Do kąpieli należy dodać ok. 10 g soli na 1 litr wody. Po kąpieli solnej zalecane jest odpoczywanie przez ok. 30 minut. W tym czasie nie powinno się wykonywać żadnych czynności, wymagających wysiłku. Po kąpieli solankowej nie należy też myć się pod prysznicem.

 

Udostępnij:

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *