Szczoteczki bambusowe – ich przewaga nad zwykłą szczoteczką

Co tak naprawdę je wyróżnia? I dlaczego mają one wpływ na ochronę naszego środowiska? Odpowiedzi na te pytania oraz innych, cennych informacji na temat szczoteczek bambusowych szukaj w dalszej części tekstu.

Wraz z rosnącą świadomością na temat zdrowych zasad odżywiania i aktywności fizycznej, wzrasta również nasza świadomość ekologiczna. W związku z tym, coraz więcej osób decyduje się na rozważny wybór produktów, które charakteryzują się nie tylko naturalnym składem, ale również ekologicznymi opakowaniami. Jednym z takich wyborów jest szczoteczka bambusowa, która w odróżnieniu od tej tradycyjnej (plastikowej) nie tylko dba o dokładne oczyszczenie naszych zębów, ale również o ochronę środowiska, w którym żyjemy.

Zadbaj o Siebie i Nasze środowisko!

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, z czego zrobione są kosmetyki znajdujące się w Twojej łazience? Jeśli tak, to z pewnością wiesz już, że pełno w nich sztucznych substancji chemicznych, które nie tylko negatywnie wpływają na kondycję naszego środowiska (poprzez zanieczyszczenia związane z procesem ich produkcji), ale również na stan skóry i nasze samopoczucie. Ponadto, środki przeznaczone do pielęgnacji często testowane są na zwierzętach, co powoduje ich niepotrzebne cierpienie. Jeśli sprzeciwiasz się temu i masz zamiar wykonać krok w stronę lepszego jutra, już dziś powinieneś zastanowić się nad doborem odpowiednich produktów ekologicznych do swojej kosmetyczki.

Bambusowe, czyli jakie?

Czy wiesz, że bambus jest jedną z najszybciej rosnących roślin na świecie? Ponadto, podczas swojego życia produkuje on znacznie więcej tlenu niż inne drzewa. Ważną informację stanowi również fakt, iż uprawa bambusa nie wymaga stosowania sztucznych nawozów i pestycydów. Okazuje się również, że niniejsza roślina wzbogacona jest o naturalny środek antybakteryjny, który wchodzi w reakcję z ludzką śliną, redukując tym samym szkodliwe bakterie nagromadzone w naszej jamie ustnej.

Bambusowy, czyli trwały, ekologiczny i antybakteryjny. I właśnie takie są szczoteczki wykonane z tego materiału.

5 Powodów, dla których warto wybrać szczoteczkę bambusową

Po pierwsze: WYTRZYMAŁOŚĆ – szczoteczki bambusowe są niezwykle trwałe i można je stosować znacznie dłużej niż tradycyjną (plastikową) szczoteczkę;

Po drugie: DELIKATNE, ROŚLINNE WŁOSIE – włosie szczoteczek bambusowych wykonane jest z oleju rycynowego, dzięki czemu nie tylko dokładnie oczyszcza nasze zęby, ale również nie podrażnia dziąseł;

Po trzecie: ZDROWIE – dzięki naturalnym substancjom antybakteryjnym, szczoteczka bambusowa dokładnie zwalcza szkodliwe bakterie znajdujące się w naszej jamie ustnej;

Po czwarte: EKOLOGIA – szczoteczka bambusowa zapewnia szybki rozkład bez szkodliwego wpływu dla otaczającego nas środowiska;

Po piąte: DESIGN – szczoteczki bambusowe charakteryzują się naturalną i elegancką stylistyką. To prawdziwa gratka dla wiernych fanów stylu EKO.

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym informacjom wiesz już, dlaczego warto wybrać szczoteczkę bambusową zamiast plastikowej.

 

 

 

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.