Szczoteczki bambusowe – ich przewaga nad zwykłą szczoteczką

Co tak naprawdę je wyróżnia? I dlaczego mają one wpływ na ochronę naszego środowiska? Odpowiedzi na te pytania oraz innych, cennych informacji na temat szczoteczek bambusowych szukaj w dalszej części tekstu.

Wraz z rosnącą świadomością na temat zdrowych zasad odżywiania i aktywności fizycznej, wzrasta również nasza świadomość ekologiczna. W związku z tym, coraz więcej osób decyduje się na rozważny wybór produktów, które charakteryzują się nie tylko naturalnym składem, ale również ekologicznymi opakowaniami. Jednym z takich wyborów jest szczoteczka bambusowa, która w odróżnieniu od tej tradycyjnej (plastikowej) nie tylko dba o dokładne oczyszczenie naszych zębów, ale również o ochronę środowiska, w którym żyjemy.

Zadbaj o Siebie i Nasze środowisko!

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, z czego zrobione są kosmetyki znajdujące się w Twojej łazience? Jeśli tak, to z pewnością wiesz już, że pełno w nich sztucznych substancji chemicznych, które nie tylko negatywnie wpływają na kondycję naszego środowiska (poprzez zanieczyszczenia związane z procesem ich produkcji), ale również na stan skóry i nasze samopoczucie. Ponadto, środki przeznaczone do pielęgnacji często testowane są na zwierzętach, co powoduje ich niepotrzebne cierpienie. Jeśli sprzeciwiasz się temu i masz zamiar wykonać krok w stronę lepszego jutra, już dziś powinieneś zastanowić się nad doborem odpowiednich produktów ekologicznych do swojej kosmetyczki.

Bambusowe, czyli jakie?

Czy wiesz, że bambus jest jedną z najszybciej rosnących roślin na świecie? Ponadto, podczas swojego życia produkuje on znacznie więcej tlenu niż inne drzewa. Ważną informację stanowi również fakt, iż uprawa bambusa nie wymaga stosowania sztucznych nawozów i pestycydów. Okazuje się również, że niniejsza roślina wzbogacona jest o naturalny środek antybakteryjny, który wchodzi w reakcję z ludzką śliną, redukując tym samym szkodliwe bakterie nagromadzone w naszej jamie ustnej.

Bambusowy, czyli trwały, ekologiczny i antybakteryjny. I właśnie takie są szczoteczki wykonane z tego materiału.

5 Powodów, dla których warto wybrać szczoteczkę bambusową

Po pierwsze: WYTRZYMAŁOŚĆ – szczoteczki bambusowe są niezwykle trwałe i można je stosować znacznie dłużej niż tradycyjną (plastikową) szczoteczkę;

Po drugie: DELIKATNE, ROŚLINNE WŁOSIE – włosie szczoteczek bambusowych wykonane jest z oleju rycynowego, dzięki czemu nie tylko dokładnie oczyszcza nasze zęby, ale również nie podrażnia dziąseł;

Po trzecie: ZDROWIE – dzięki naturalnym substancjom antybakteryjnym, szczoteczka bambusowa dokładnie zwalcza szkodliwe bakterie znajdujące się w naszej jamie ustnej;

Po czwarte: EKOLOGIA – szczoteczka bambusowa zapewnia szybki rozkład bez szkodliwego wpływu dla otaczającego nas środowiska;

Po piąte: DESIGN – szczoteczki bambusowe charakteryzują się naturalną i elegancką stylistyką. To prawdziwa gratka dla wiernych fanów stylu EKO.

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym informacjom wiesz już, dlaczego warto wybrać szczoteczkę bambusową zamiast plastikowej.

 

 

 

Udostępnij:

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *