Tabletki na odchudzanie – mango czy kawa?

Z tak zwanymi „tabletkami na odchudzanie” wiąże się wiele oczekiwań. Cudowna pastylka ma pomóc zgubić zbędne kilogramy i zagwarantować figurę supermodelki. Niestety takie rzeczy możemy zobaczyć tylko w reklamach. Samo nic się nie zrobi, tak więc i nasza kondycja i sylwetka zależy tylko od nas.

Kolejne lata poszukiwań super preparatów na walkę z otyłością nie dały efektu. Sport i zdrowa dieta jest kluczem jedyna recepta i kluczem do sukcesu. Jednakże można stosować tabletki wspomagające odchudzanie (bo tak poprawianie trzeba nazywać te preparaty). Skuteczne tabletki na odchudzanie powinny wspomagać nasz organizm w walce z otyłością, przez ograniczanie łaknienia i podtrzymywanie uczucia sytości, przyspieszanie metabolizmy i limitowanie przyswajalności pewnych składników przez nas organizm (np. cukrów i tłuszczy). Podstawa jednak musi być racjonalne żywienie poparte aktywnością fizyczną. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować sobie szczupłą sylwetkę.

tabletki-zywnosc

Co wybrać?

Na rynku jest obecnie bardzo wiele różnych tabletek na odchudzanie. Jedne powstały na bazie egzotycznych owoców, inne zielonej herbaty lub kawy. Przede wszystkim należy wybierać te produkty, które są zrobione z naturalnych składników. Po co zatruwać swoje ciało dodatkową chemią, która i tak niemal cały czas nas otacza? Inną kwestią jest, że tylko zdrowe odchudzanie ma sens. Tylko długotrwała kuracja poparta ćwiczeniami i dietą wchodzi w grę. Dlatego nie daj się zwieść reklama i namową na produkt, który zagwarantuje zdrowe i szybkie odchudzanie bez trudu i wysiłku. Suplementy diety są skuteczne i przynoszą efekty tylko, gdy są stosowane w czasie odchudzania obok innych działań, a nie gdy są postrzegane jako jedyny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Nowości czy klasyka – mango czy kawa

Jeszcze do niedawna przeglądając różnego rodzaju rankingi i zestawienia na najlepsze tabletki na odchudzanie prym wiodły preparaty na bazie zielonej kawy i herbaty. Ekstrakt z zielonej kawy był serwowany w różnych produktach, od tabletek po maści i balsamy. Wiele gwiazd promowało kawowe odchudzanie. Zielona Kawa wspomaga odchudzanie (naukowcy nadal debatują nad ta kwestią) oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga działanie układu pokarmowego. Natomiast w tym roku hitem są tabletki odchudzające na bazie mango afrykańskiego. Preparaty te są niezwykle skuteczne bowiem przyspieszają metabolizm, zmniejszają łaknienie i przyśpieszając spalanie tkanki tłuszczowej, a przede wszystkim są produktem pochodzenia naturalnego.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.