Uważaj na kosmetyki – olejki naturalne w pielęgnacji włosów

Jak odżywić nasze włosy przy pomocy naturalnych olejków? I dlaczego nawet drogie odżywki, dostępne w większości drogerii, mogą mieć na nas szkodliwy wpływ? Odpowiedzi na te pytania oraz innych informacji na temat pielęgnacji włosów, szukaj w poniższym tekście.

Chociaż w większości reklam producenci kosmetyków do pielęgnacji włosów zapewniają nas, że ich produkty są stworzone z naturalnych składników, w istocie okazuje się, że pełno w nich sztucznych substancji, które nie tylko nie zapewniają nam oczekiwanych efektów, ale również mogą wpłynąć za zwiększanie wydzielania sebum przez skórę głowy, a nawet (w niektórych przypadkach) doprowadzić do zachwiania gospodarki hormonalnej i wywołania silnych reakcji alergicznych. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych, a przy tym prawdziwie naturalnych sposobów na pielęgnację zniszczonych włosów. Oto nasze propozycje!

 

Propozycja nr 1. Olej z czarnuszki

Olej z czarnuszki zawiera w sobie zestaw cennych składników, w tym witaminę E oraz biotynę. Dlatego też, odpowiedzialny jest nie tylko za skuteczną regenerację zniszczonych włosów, ale również za nadanie im niepowtarzalnej miękkości. Dodatkowo, regularne stosowanie oleju z czarnuszki przyczynia się do zmniejszenia ilości wypadających włosów oraz ochrony przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

 

Propozycja nr 2.  Oliwa z oliwek

Chociaż dla większości z nas, oliwa z oliwek stanowi nieodłączny element każdej sałatki, w istocie okazuje się, iż doskonale może ona wpłynąć na kondycję naszych włosów. Wszystko to za sprawą cennych witamin w niej zawartych, w tym witaminy A, E, D oraz K, które nie tylko nawilżają nasze włosy, ale również dogłębnie je odżywiają i nadają im olśniewającego blasku.

 

Propozycja nr 3.  Olej lniany 

Olej lniany stanowi doskonałe źródło zarówno kwasów tłuszczowych z grupy omega-3 i omega-6, jak i witaminy E oraz biotyny. Dzięki temu, niniejszy produkt jest w stanie skutecznie wzmocnić nasze włosy i stymulować ich cebulki do przyspieszonego wzrostu. Okazuje się również, iż pielęgnowanie włosów przy pomocy oleju lnianego może przyczynić się do odciążenia włosów i zmniejszenia ich tendencji do puszenia się.

 

Propozycja nr 4. Olejek Jojoba

Olejek jojoba, oprócz witaminy E, zawiera w sobie również witaminę F oraz fitosterole. Dzięki temu, produkt ten przyczynia się do zwiększenia zarówno sprężystości, jak i miękkości naszych włosów. Dodatkowo, regularne stosowanie olejku jojoba jest w stenie w krótkim czasie zregenerować nawet najbardziej zniszczone końcówki włosów i zapobiec powstawaniu łupieżu.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom wiesz już, jak w oszczędny, a przede wszystkim naturalny sposób zadbać o piękny wygląd i zdrowie swoich włosów.

olej jojoba

 

 

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.