Witamina D3

Witamina D jest hormonem steroidowym. Jest produkowana naturalnie z cholesterolu w momencie, kiedy skóra poddana jest działaniu promieni słonecznych. Witamina D popularnie nazywana jest „witaminą słońca”.

W wielu regionach polski osoby dorosłe i dzieci cierpią na jej niedobory. Zwiększają się one w okresie jesienno-zimowym i wtedy należy rozpocząć suplementację witaminy D3.

Skutki niedoboru witaminy D3

  • bezsenność
  • problemy ze wzrokiem
  • bóle kości i mięśni
  • brak apetytu
  • pieczenie w gardle
  • biegunki

Składniki:   substancja wypełniająca-celuloza mikrokrystaliczna, maltodekstryna, witamina D  (cholekalcyferol), mena chinon),  stabilizator-fosforany wapnia,  substancja przeciwzbrylająca-sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca-dwutlenek krzemu.   

Zastosowanie witaminy D3

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.

Sposób użycia:

Zaleca się spożywać  1 tabletkę dziennie, najlepiej po posiłku popijając dużą ilością wody.

Nie przekraczać zalecanej  porcji do spożycia w ciągu dnia.  Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

 

Udostępnij:

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *