Wyeliminuj plastik z łazienki – trend zero waste w Twojej łazience

Jak ograniczyć zużycie plastiku w naszym codziennym życiu? I dlaczego warto kupować produkty wykonane z naturalnych materiałów? Odpowiedzi na te pytania oraz inne, ciekawe informacje na temat sposobów ograniczenia plastiku znajdziesz w poniższym poradniku!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile opakowań plastikowych przynosisz do swojego domu każdego dnia? Czy kiedykolwiek starałeś się ograniczyć zużycie sztucznych tworzyw, na przykład używając wielorazowych toreb na zakupy lub wybierając produkty spożywcze zapakowane w papierowe torebki? Jeśli nie, czas to zmienić! Nasza planeta woła o pomoc, a Ty za pomocą kilku prostych sposobów jesteś w stanie wyciągnąć do niej rękę. Jak to zrobić?

Na czym polega trend zero waste?

Zero waste w dosłownym tłumaczeniu oznacza „brak marnowania” lub „brak śmieci”. Zero waste to jednak coś znacznie więcej. To styl życia, zgodnie z którym człowiek świadomie ogranicza ilość generowanych przez siebie odpadów, mając przy tym na uwadze przyszłość naszego środowiska. Aby żyć zgodnie z niniejszym trendem, należy przestrzegać poniższych zasad.

Po pierwsze: ODMAWIAĆ oferowanych przez sklepy opakowań jednorazowych i darmowych produktów wykonanych ze sztucznych tworzyw;

Po drugie: OGRANICZAĆ zużycie przedmiotów wykonanych z plastiku i korzystać wyłącznie z tych, które tak naprawdę są nam niezbędne do przeżycia;

Po trzecie: UŻYWAĆ PONOWNIE otrzymanych w sklepach toreb plastikowych oraz pudełek wykonanych ze sztucznych tworzyw. Staraj się nie wyrzucać przedmiotów, a nadawać im nowe życie;

Po czwarte: SEGREGUJ generowane przez siebie odpady;

Po piąte: KOMPOSTUJ jeśli masz taką możliwość. Używają odpadów organicznych, na przykład do nawożenia swojego ogródka.

Jak wyeliminować plastik z naszej łazienki?

Łazienka to jedno z tych miejsc, w którym wykorzystujemy najwięcej przedmiotów plastikowych. Wystarczy przez chwilę się rozejrzeć, aby dostrzec plastikowe szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, patyczki do uszu, pojemniki na szampony do włosów, płyny do kąpieli, mydło, płyny do prania. Moglibyśmy wyliczać tak bez końca. Jednak, czy jesteśmy w stanie to zmienić. Na szczęście tak! Wystarczy, że będziemy wybierać przynajmniej część produktów do pielęgnacji zamkniętych w ekologicznych opakowaniach. Ponadto, w naszej łazience może znaleźć się:

Szczoteczka bambusowa – stworzona z całkowicie biodegradowalnego bambusa. Dokładnie usuwająca osad nazębny oraz zanieczyszczenia, a ponadto wykazująca właściwości antybakteryjne. Niniejsza szczoteczka jest nie tylko dobra dla naszych zębów i środowiska, ale również charakteryzuje się nowoczesnym, minimalistycznym designem.

Bambusowe patyczki do uszu – miękkie i przyjemne dla skóry, dokładnie usuwają zanieczyszczenia oraz stanowią doskonałą pomoc podczas wykonywania makijażu. Bambusowe patyczki do uszu wykazują właściwości antybakteryjne i wykonane zostały z całkowicie biodegradowalnych materiałów.

Bambusowe chusteczki higieniczne – z dodatkiem nawilżającego balsamu, doskonale sprawdzą się w podróży, jak i podczas oczyszczania skóry twarzy. Zostały nasączone delikatnym wyciągiem z aloesu, który słynie z właściwości łagodzących. Są odpowiednie dla alergików, a przede wszystkim bezpieczne dla środowiska.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom i Ty postarasz się ograniczyć plastik, nie tylko w swojej łazience!

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.