Wyjątkowe właściwości zdrowotne chlorelli

Chlorella to alga, która od swoich sióstr słono i słodkowodnych odróżnia się intensywną ciemnozieloną barwą. To dzięki dużej zawartości chlorofilu sięgającej 3-5%. Żadna inna roślina nie może poszczycić się takim wynikiem.

Wyjątkowa chlorella

Tą algę wyróżnia nie tylko kolor, ale przede wszystkim niezwykła właściwość czterokrotnego powiększania liczby komórek w ciągu 20 godzin. To dzięki tej zdolności działanie chlorelli jest bardzo szybkie. Ta niezwykła alga ma także wyjątkowo bogaty skład, dlatego po II wojnie światowej stanowiła podstawę wyżywienia Chińczyków i Japończyków. Obok chlorofilu zawiera przede wszystkim pełnowartościowe białko stanowiące 60% jej składu. Białko to zawiera 19 niezbędnych dla naszego organizmu aminokwasów. Dodatkowo chlorella zawiera bardzo dużą ilość witaminy B12 oraz ponad 20 innych witamin i związków mineralnych. Skład chlorelli decyduje o jej właściwościach.

chlorella-tabletki


Fot. Chlorella tabletki Sklep.kenayag.com.pl

Właściwości chlorelli

Ta zielona alga ma przede wszystkim właściwości detoksykacyjne. Zewnętrzną warstwę chlorelli stanowią 3 warstwy ochronne, które skutecznie wchłaniają wszelkie toksyny. Alga stosowana jest do oczyszczania organizmu z metali ciężkich, alkoholu i innych toksyn. Spożycie chlorelli 2 godziny przed imprezą skutecznie zabezpiecza przed kacem (nie działa po wypiciu).

W ten sposób wspomaga pracę wątroby i ułatwia jej regenerację. Przez wielu chlorella uważana jest za czynnik utrzymujący organizm w równowadze. Uzupełnia brakujące składniki i pozbywa go tych szkodliwych. Badania potwierdziły, że chlorella ma także inne właściwości. Zwiększa odporność organizmu i pozwala na zwalczanie infekcji wirusowych i bakteryjnych, wykazuje także właściwości antynowotworowe.

Bogaty skład chlorelli sprawia, że zapobiega anemii i może być cennym uzupełnieniem diety wegetariańskiej i wegańskiej pozbawionej białka zwierzęcego. Niektórzy, zwłaszcza producenci przypisują zielonej aldze właściwości odchudzające, ale badania na ten temat nie zostały jeszcze zakończone. Na pewno zawartość błonnika i właściwości oczyszczające mają pozytywny wpływ na utrzymanie prawidłowej wagi.

chlorella-tabletki-main

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.