Yerba mate – odchudzanie i zastrzyk energii w jednym!

yerba

Yerba mate – jest to napar, który powstaje z liści niewielkiego drzewa rosnącego w lasach deszczowych. Od setek lat napar ten znany jest Argentyńczykom, Peruwiańczykom i Urugwajczykom. Naukowcy przekonują, że regularne picie yerba mate wspomaga proces odchudzania, a najlepszy efekt osiągnąć można połączeniem naparu z guaraną. Składniki te pozytywny wpływ na przemianę materii a dodatkowo dają uczucie sytości.

Yerba mate zawiera kofeinę, jednak jej negatywne skutki łagodzi napar yerba mate. Spożywanie naparu wyostrza pracę umysłu, poprawia zdolność koncentracji, pamięć i spostrzegawczość. Dodaje energii. Co więcej, pijąc yerba mate i uprawiając sport spalimy więcej kalorii, nie nabawimy się zakwasów i poprawimy wydajność układu krążenia. Co ważne, napar ten zapobiega rozwojowi bakterii, które powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu z ust.

 

Jak parzyć yerba mate?

Do przygotowania yerba mate potrzebny będzie specjalny kubek oraz bombilla – jest to metalowa rurka zakończona łyżeczką z sitkiem.

Do naczynia nasyp około ¾ pojemności Yerba Mate – jest to jednak bardzo intensywny napój, dlatego na początek możesz spróbować trochę mniejszej dawki.

Można dodać ulubionych ziół, jak rumianek, trawa cytrynowa, mięta, anyżek, kilka kropli soku z cytryny czy łyżeczkę miodu.

Wkręć rurkę (bombillę) w suchą yerbę na samo dno kubka. Rurka powinna znajdować się tuż nad dnem kubka po jednej stronie i wystawać pod kątem 45 stopni.

Przygotuj gorącą wodę (temperatura najlepiej ok. 80*C) Wlej wodę do termosu i zamknij go.

Do kubka z suchą yerbą nalej wody z termosu prawie do pełna i pozostaw na tak długo aż woda całkowicie wsiąknie w yerbę. Kiedy woda wsiąknie, dolewamy do kubka 2-3 łyżki gorącej wody z termosu i pijemy.

W momencie, gdy w rurce zabulgocze woda, dolewamy kolejne kilka łyżek wody i pijemy i tak do momentu aż yerba zacznie tracić smak.

Ciekawostka

Jaki rodzaj yerby uznany jest za jeden z najmocniejszych gatunków na świecie?

Yerba Mate TARAGUI ENERGIA Mega Pobudzenie do kupienia w sklepie internetowym <tu kupisz>

Smacznego! 🙂

yerba parzenie

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.