„Zajadanie stresu”- jak z tym walczyć?

Stresująca praca, obowiązki w domu a do tego odchudzanie, na które ciągle brakuje ci czasu… Czujesz, że nie nadążasz za swoim życiem, a rozterki próbujesz rozwiązać sięgając po jedzenie. I choć wiesz, że nie jest to dobre dla twojego zdrowia i figury, nie potrafisz przestać. Co, więc robić aby nie „zajadać stresu”?

Słodycze na poprawę nastroju…?
Problem „zajadania stresu” został zauważony stosunkowo niedawno, ale szybko okazało się, że dotyczy prawie połowy osób, które chcą zrzucić wagę, a żyją w stresie. Pracując ponad normę i biorąc na siebie dodatkowe obowiązki często wmawiamy sobie, że zwyczajnie zasłużyliśmy na słodką tabliczkę czekolady, lub dużą porcję lodów. Tymczasem takie myślenie prowadzi jedynie do odkładania się tkanki tłuszczowej w naszym organizmie i nadprogramowych kilogramów, których nikt przecież nie lubi. Ale, niestety nie każdy jest tego świadomy, bo często już sama wizja poprawy humoru dzięki „słodkością” jest bardzo kusząca…

images


Walczymy ze stresem!
Lekarze są zdania, że pomocne w walce ze stresem są odpowiednie preparaty, dostosowane indywidualnie do każdego z nas. To lekarz, na podstawie informacji o tym jaki tryb życia prowadzimy, jaki wykonujemy zawód i jak często jesteśmy narażeni na stres, decyduje o tym co powinniśmy zażywać. Warto więc udać się do specjalisty, który pomoże nam zwalczyć przyczynę naszych zmartwień.
Dodatkowo w aptekach i sklepach można znaleźć ziołowe preparaty, takie jak np. melisa, których stosowanie pomoże nam się wyciszyć, uspokoić i złapać oddech po ciężkich i stresującym dniu. Warto też wybierać zdrowe i dietetyczne przekąski, których jedzenie poprawi nam samopoczucie i przyczyni się do zachowania smukłej sylwetki. Znajdziecie je w dobrych sklepach ze zdrową żywnością.

Ruszajmy się!
Ruch to zdrowie. W tej maksymie kryje się więcej prawdy, niż moglibyśmy przypuszczać. Aktywność fizyczna wpływa nie tylko na spalanie kalorii, w efekcie czego pozbywamy się tkanki tłuszczowej, ale pomaga też uporać się ze stresem.
Fitness, basen, lub bieganie poprawi nam nastrój i doda poczucia wartości. Dzięki temu nie będziemy już szukać pocieszenia w tabliczce czekolady, ale z uśmiechem, pewnością siebie i bez stresu podejdziemy do codziennych spraw. Dodatkowo- wyglądając przy tym fit i czując się sexy.

art_1_600

Ze stresem, podobnie jak ze zbędnymi kilogramami należy walczyć, aby poprawić nie tylko swoje zdrowie, ale i samopoczucie. Dlatego, jeśli przyłapaliśmy się na tym, że „zajadamy” smutki, lepiej udać się do lekarza, który znajdzie najlepszy sposób na nasz problem. W przeciwnym wypadku nabawimy się nie tylko poważnych chorób, wynikających z nerwowego trybu życia, ale będziemy się też zmagać z dodatkowymi kilogramami. A jeśli szukacie czegoś, czym możecie zastąpić niezdrowe słodycze polecamy zdrowe, dietetyczne przekąski ze sklepu cosdlazdrowia.pl.

cdz-logo

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.