Zdrowa dieta na chłodniejsze dni

Choć do kalendarzowej zimy pozostało jeszcze trochę czasu, jednak temperatura za oknem nieuchronnie przypomina nam, że to już koniec ciepłych dni, a mrozy zbliżają się nieuchronnie. Obowiązkowe jest teraz cieplejsze ubranie i… zmiana diety. Na jaką? Napewno zdrową i dietetyczną. Czyli? Przeczytajcie nasz artykuł, a powiemy Wam co jeść w chłodne, grudniowe dni, aby wyglądać i czuć się dobrze.

nie_daj-sie_zimie

Dieta na chłodniejsze dni…
Nie jest tajemnicą, że zimą przybieramy na wadze. Średnio jest to 1-2 kilogramów, a w niektórych przypadkach nawet więcej [zależnie od osobistych uwarunkowań]. Dlatego każdy z nas marzy o tym, by w zdrowiu i bez zbędnych kilogramów dotrwać do wiosny. Jak to, jednak, zrobić, gdy apatyt wzrasta w chłodne dni?
Ważna jest zbilansowana, zdrowa dieta. Przede wszystkim zrezygnujmy ze słodyczy i produktów typu fast-food, które są prawdziwą bombą kaloryczną dla naszego organizmu. Nie warto też sięgać po tłuste mięsa i frytki.
Wybierając to, co jemy, zwracajmy uwagę na jakość produktów. Ważna jest nie ilość, ale jakość warzyw i owoców, które jemy w chłodniejsze dni. Te dobrej jakości zawierają odpowiednią ilość witamin i minerałów, które pomagają nam w walce z bakteriami i wirusami.
W jadłospisie na chłodniejsze dni nie może zabraknąć białka i węglowodanów złożonych. Odpowiadają one za budowę struktur organizmu i zapewniają zdrowe i mocne kości. Są to też źródła cennej energii, której nie powinno zabraknąć, gdy temperatura spada poniżej zera. Dzięki temu zachowamy dobre samopoczucie i siły witalne.

czapka1

Zdrowe śniadanie to podstawa
W chłodniejsze dni nie powinniśmy wychodzić z domu bez zdrowego, sycącego śniadania. Najlepiej w postaci płatków owsianych z owocami, lub jogurtu z ziarnami, sałatki owocowej, lub jajecznicy.
Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia, a w okresie jesienno-zimowym warto tym bardziej zwrócić uwagę na to, co jemy tuż po przebudzeniu.

Sekrety diety na chłodniejsze dni
Samo zdrowe odżywianie i unikanie nadmiaru kalorii nie wystarczy. W chłodniejsze dni warto sięgnąć po dodatkowe preparaty, które wzmocnią nasze zdrowie. Jakie?
Polecamy zdrowe soki i syropy firmy Vivio, wzmacniające odporność. Warto też sięgnąć po produkty z kategorii algi: chlorellę i spirulinę, które mają właściwości wzmacniające i pomagające w zachowaniu smukłej sylwetki. Polecamy!

Bez tytułu
Bez tytułu
cdz-logo

W diecie na jesienne dni nie powinno zabraknąć produktów, które zadbają o nasze samopoczucie i dostarczą odpowiednią ilość witamin do naszego organizmu. Nie zapominajmy, jednak o kaloryczności tych produktów: w końcu o smukłą sylwetkę należy dbać zawsze, niezależnie od pogody i temperatury za oknem.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.