Zdrowe nawyki żywieniowe – domowe soki z warzyw i owoców

W dzisiejszych czasach jest wielka moda na bycie fit oraz eko. Moda ta wbrew pozorom i krytyce niektórych osób ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie oraz ludzki organizm.

Dzięki częstemu poruszaniu w mediach społecznościowych tematów zdrowia oraz dobrego samopoczucia, wiele osób decyduje się na zmianę swoich dotychczasowych nawyków oraz próbę bardziej zdrowego życia. Nawet jeśli zmiana ta dotyczyć będzie jedynie niewielkich aspektów i przyzwyczajeń i tak jest bardzo dobrym zjawiskiem – szczególnie w kontekście tego, że Polska należy do czołówki krajów w których odsetek osób otyłych rośnie bardzo szybko. Zagrożeni nadwagą są osoby w każdym wieku – również dzieci i młodzież, a także osoby starsze.

 

 

Jednym ze sposób na zdrowszy tryb życia i bardziej zbilansowaną dietę jest zastąpienie mniej zdrowych produktów ich zdrowszymi i bardziej wartościowymi odpowiednikami. Pomysłem, aby osiągnąć taki efekt jest zastąpienie gazowanych i sztucznych napojów z dużą zawartością cukrów oraz innych substancji niezbyt korzystnych dla zdrowia jest wybór naturalnych soków na bazie owoców i warzyw. Najlepiej jest jest przygotować samemu w domowym zaciszu – wtedy wiadomo co jest w składzie takiego soku oraz można dopasować go pod względem smaku do indywidualnych preferencji każdego z domowników. Soki najłatwiej jest przygotować za pomocą wyciskarki do soków. Gwarantuje to uzyskanie najbardziej wartościowego produktu – profesjonalne wyciskarki, szczególnie tak zwane wyciskarki wolnoobrotowe, charakteryzują się tym, że nie niszczą zawartych w owocach i warzywach witamin, a powstały z takiego urządzenia sok charakteryzuje się najwyższą zawartością cennych składników odżywczych (szczególnie w porównaniu z efektami innych urządzeń). Dobrej jakości wyciskarki soków z owoców i warzyw pozwalają uzyskać sok z praktycznie każdego rodzaju produktu – zarówno bardziej twardych owoców i warzyw, co pozwala na wykorzystanie w kuchni np. buraka czy marchewki, a nie tylko bardziej miękkich produktów.

Domowe soki są źródłem wielu cennych witamin oraz soli mineralnych. Świetnie wzmacniają organizm i pracę układu immunologicznego, dzięki czemu organizm lepiej funkcjonuje, a człowiek ma o wiele lepsze samopoczucie.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.