Zdrowe soki do picia – najlepsze produkty

Organizm ludzki w dużej mierze składa się z wody. Wie o tym każde dziecko ze szkoły podstawowej, wiedzą też dorośli. Na przestrzeni życia często jest jednak tak, że wody pijemy coraz mniej, zapominając, jakie ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Gdy jesteśmy odwodnieni, nie tylko wyglądamy gorzej, ale też gorzej się czujemy. Trudniej skoncentrować nam uwagę, jasno myśleć, planować działania i je podejmować. Często też pojawia się silny, narastający ból głowy. Okazuje się, że receptą i swoistym antidotum na podobne stany może być…odpowiednie nawodnienie! Według lekarzy i specjalistów, minimalna ilość płynów, po jaką powinniśmy sięgać każdego dnia to ok. 2 litry wody dziennie. 


Zdrowe zamienniki wody gazowanej i niegazowanej


Najzdrowszym napojem, jaki możemy dostarczyć naszemu organizmowi jest woda. Warto o tym pamiętać i tak naprawdę minimalizować inne płyny, które są wypijane w ciągu dnia. Mając jednak na uwadze fakt, iż spora grupa osób nie lubi pić zwykłej wody mineralnej, do swojej diety należy włączyć zdrowe napoje, które będą najlepszymi zamiennikami dla wody niegazowanej. Jak wybrać najlepsze?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że kolorowe napoje mają zdecydowanie więcej kalorii od wody. Co zatem wypijać, aby bilans kaloryczny związany z nawadnianiem nie był tak wysoki? Świetnie sprawdzi się na przykład kombucha z olejznatury.pl, która jest teraz jednym z najbardziej modnych, hipsterskich napojów. To właśnie tym mianem określa się napój, który przygotowywany jest na przykład na bazie naparu z ziół, do którego doda się specjalne grzyby japońskie kombucha. Grzyb ten nazywany jest grzybem herbacianym. Napój, do którego się go dodaje, charakteryzuje się świetnymi właściwościami prozdrowotnym. Zawiera między innymi mnóstwo drogocennych mikro i makroelementów, kwasów organicznych oraz witamin.

Kombucha najlepiej smakuje latem – poza tym, że doskonale nawadnia, orzeźwia organizm, przynosi ulgę w upałach a do tego… smakuje wybornie! 


Sok z jagody kamczackiej


Od czasu do czasu pojawia się moda na jakieś zdrowe, pyszne soki, najczęściej produkowane z owoców lub warzyw, które nie są dostępne w naszej strefie klimatycznej. Teraz takim hitem jest sok z jagody kamczackiej. Dlaczego warto wprowadzić go do swojej diety? Ponieważ doskonale ją urozmaica! To absolutnie zdrowy, pożywny napój, który nie zawiera w swoim składzie cukru, ma niezwykle intensywną barwę i wyrazisty smak. Co ważne w kontekście soku, nie znajdziemy w nim substancji sztucznie polepszających smak – a przecież o to nam chodzi, prawda?

Sok z jagody kamczackiej dostarcza wiele wspierających organizm składników odżywczych. Zawiera między innymi mnóstwo witaminy C, która jest niezbędna do budowania odporności organizmu. Jednym słowem każdy, komu zależy na prawidłowym nawodnieniu swojego ciała, bez wątpienia znajdzie na to dobry sposób. Poza wodą można bowiem pić mnóstwo różnych pyszności, które będą tak smakowite, że sięganie po nie stanie się rutyną i przyzwyczajeniem.

Czy niegazowana woda mineralna to najlepszy sposób na nawodnienie organizmu i utrzymanie go w dobrym zdrowiu? Oczywiście, że tak! Pamiętajmy jednak, że sięgając po zdrowe napoje (soki owocowe, syropy lub warzywne smoothies) również zadbany o swoje zdrowie. Połączenie napojów bez dodatku substancji słodzących z wodą i racjonalną dietą – oto przepis na dobrą kondycję organizmu!

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.