Zdrowe, zimowe szaleństwo, czyli… odchudzanie przez zabawę!

Miłośnicy zimowych szaleństw na stokach zacierają ręce: pogoda za oknem aż prosi nas o wyjście na narty, sanki, lub lepienie bałwana. O tym, ile frajdy można mieć z takiej zabawy wie każdy z nas. Ale czy wiecie też, że zdrowe, zimowe szaleństwo sprzyja odchudzaniu i poprawia kondycję?

Sporty zimowe to propozycja ciekawego i aktywnego spędzenia czasu dla każdego, niezależnie od wieku. Czy to narciarstwo, czy ślizgawka na łyżwach- każda aktywność fizyczna wypracowuje kondycję i jest okazją do dobrej zabawy. Ale wcześniej warto zadbać o odpowiednie przygotowanie mięśni i całego ciała do tego typu aktywności.

Są osoby, które wolą zdecydowanie bardziej urozmaicone formy aktywności, np. narty, lub snowboard, połączone z trapezem, lub latawcem. Do tego niezbędna jest siła wiatru, aby odbić się od ziemi i… wykonywać salta i inne tricki. Warto, jednak przy tym zachować ostrożność i wybierać miejsca, przeznaczone do tego typu zabawy. Wówczas mamy pewność, że jesteśmy bezpieczni podczas wykonywania zimowych szaleństw.

familie_wintersport

Czy zimowa aktywność na świeżym powietrzu sprzyja odchudzaniu? Oczywiście. Pracują przecież nasze mięśnie, głównie mięśnie nóg i rąk. A, jako, że zimą ciało ma większą skłonność do tycia, a niechciany tłuszczyk odkłada się w różnych miejscach, aktywność fizyczna jest wręcz wskazana dla osób, które chcą dobrze wyglądać i zdrowo się czuć.

Białe szaleństwo na stokach- czy to nartach, czy na desce, a także jazda na łyżwach, bieganie, zimowe spacery i nordic walking, to sposoby na pozbycie się nadmiaru kilogramów. Szybko, zdrowo i na wesoło, bo takie sporty dostarczają wielu atrakcji, zwłaszcza jeśli decydujemy się na nie w gronie rodziny, czy znajomych. Wówczas frajda z zabawy jest jeszcze większa.

A, wracając ze stoku, lub zimowej przechadzki dobrze jest wypić coś zdrowego „na rozgrzanie”. Polecamy miody i syropy, które, dodane do herbaty, nie tylko wspaniale smakują, ale są też zdrowe. A dla miłośników odchudzania polecamy coś z aromatycznych herbat– idealne na rozgrzanie po zimowych szaleństwach na świeżym powietrzu. Wszystkie te produkty znajdziecie w sklepie ze zdrową żywnością:

cdz-logo

Zimowe atrakcje to nie tylko jazda na nartach, czy wypad w góry. Śnieg i mroźna pogoda sprzyjają długim spacerom, bo, wbrew przypuszczeniom, zimno nie szkodzi naszemu organizmowi, jeśli tylko odpowiednio się ubierzemy. Dlatego, jeśli brakuje Wam pomysłu jak spędzić zimowy wieczór, wybierzcie się podziwiać okolicę. Może tuż za rogiem czeka zimowa przygoda?

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.