Zielona kawa pomoże Ci się odchudzić!

Czym jest zielona kawa? I dlaczego ta nazwa brzmi tak abstrakcyjnie? Po prostu jesteśmy przyzwyczajeni, że kawa jest brązowa albo czarna, a zielona jest dla nas pojęciem nieznanym. Zastanawiasz się pewnie, skąd wzięła się zielona kawa i czy to jakaś nowość na rynku. Otóż, zielona kawa to nic innego jak zebrane ziarna kawy, które nie zostały poddane procesowi palenia. Czym więc różni się ona od zwykłej, czarnej kawy?

zielonakawa123rf12

Zielona kawa zawiera kwas chlorogenowy (10% objętości w filiżance), który odpowiedzialny jest za przyspieszenie procesu przemiany materii i spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto kwas chlorogenowy jest silnym antyoksydantem, który posiada właściwości antygrzybicze, bakteriobójcze i antywirusowe.

W jaki sposób kwas chlorogenowy wspomaga odchudzanie?

Jeśli dostarczymy go organizmowi, obniży on ilość cukru wchłanianego przez ustrój. Konsekwencją tego jest zmuszenie organizmu do korzystania z rezerw wcześniej nagromadzonych. Po prostu zmusza organizm do spalania tłuszczu, głównie z wątroby. Co więcej zielona kawa spowalnia proces uwalniania cukru do krwioobiegu, czego efektem jest blokowanie odkładania się tłuszczu w naturalny i bezpieczny sposób. Ponadto zawarta w kawie kofeina ma efekt pobudzający i może także wywołać efekt chudnięcia.

Podsumowując, korzyści zielonej kawy są udowodnione naukowo i potwierdzane przez setki kobiet i mężczyzn pijących ją regularnie. Dodatkowo zielona kawa oczyści Twój organizm z toksyn i pozytywnie wpłynie na poprawę koncentracji. Obniży również cholesterol i pozytywnie wpłynie na pracę serca. Nie namawiam Cię do picia zielonej kawy, decyzja należy tylko do Ciebie! Jeśli się zdecydujesz, zapraszamy na stronę

cdz-logo (1)

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.