Złote mleko

Złote mleko to rozgrzewający napój na bazie mleka z dodatkiem kurkumy, miodu i tłuszczu. Do mleko dodaj również przyprawy według własnych upodobań smakowych. Najczęściej dodaje się: imbir, cynamon, kardamon, goździki i pieprz.
Jeśli mamy kurkumę w proszku – warto zrobić z niej najpierw pastę. W tym celu dodaj kurkumę do pól szklanki wody i gotuj około 10 min aż zgęstnieje.
Sam przepis na złote mleko podajemy w postaci infografiki. Przygotuj i wypij jeszcze tej zimy i wiosną, kiedy jesteśmy mocno narażeni na coronavirus. A może stanie się to Twoim rytuałem. Niektórzy piją złote mleko rano zamiast pierwszej kawy, inni wolą je pić wieczorem przed snem dla wyciszenia i uspokojenia organizmu.
Napój działa rozgrzewająco, wspomaga odporność. Pamiętaj też, że kurkuma jest ogromną skarbnicą antyoksydantów, które posiadają właściwości antynowotworowe i przeciwdziałają starzeniu się.

Złote mleko

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.