Olej kokosowy i jego zalety

O oleju kokosowym w ostatnich latach mówiło się bardzo dużo. Ma on swoich zwolenników i przeciwników. Ten temat rozwijamy głębiej tutaj.  My dzisiaj skupimy się na zaletach oleju kokosowego i jego prozdrowotnych właściwościach, bo zdecydowanie takie posiada. Jedyne o czym warto pamiętać to o zdrowym rozsądku i umiarze podczas stosowania jakiegolwiek produktu. Tak samo jest też z olejem kokosowym.
Olej z miąższu orzechów palmy kokosowej składa się głównie z nasyconych kwasów tłuszczowych, zawiera również cenne minerały takie jak cynk, wapń i żelazo oraz witamy z grupy E i K. Najzdrowszą formą oleju kokosowego jest olej wytwarzany w procesie zimnego tłoczenia. Możemy go stosować jako produkt spożywczy oraz zewnętrznie jako naturalny kosmetyk. Olej kokosowy działa bakteriobójczo i wzmacnia odporność naszego organizmu. Możemy dodawać łyżeczkę oleju np do kawy. Możemy używać go do przygotowania kulek mocy.
Jako kosmetyk – świetnie sprawdzi się do olejowania włosów, jako balsam do ciała, czy na popękane pięty. Znajdź inne zastosowania oleju kokosowego w internecie. Szukaj i odkrywaj!
Olej kokosowy kupisz nie wychodząc z domu – np w sklepie cosdlazdrowia.pl

zalety oleju kokosowego, olej kokosowy zalety,

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.