Ciekawe pomysły na pakowanie

W erze handlu e-commerce, sprzedawcy towarów muszą podjęć wiele ważnych decyzji w kwestii zamówień. Jednią z nich, bez wątpienia, jest wybranie odpowiedniego wypełniacza do przesyłek czy paczek, w których dostarczane są zakupione produkty. Nie jest to wcale takie proste, jakby się mogło wydawać. Wypełniacz nie tylko chroni przesyłkę przed uszkodzeniem w czasie podróży, ale również jest ważną składową całego doświadczenia klienta i tego jak nas postrzega jako firmę. Dodatkową ważną kwestią jest wpływ wypełniacza jaki wybierzemy na środowisko. Warto również pamiętać, że mądre dobranie rodzaju wypełniaczy, może mieć duży wpływ na twoje dochody.

W branży e-commerce opakowanie jest najczęściej Twoim pierwszym punktem fizycznego kontaktu z klientem. Oprócz funkcji ochronnej powinno również być elementem estetycznym. Jak wiadomo pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze. Dziś na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wypełniaczy. Przyjrzyjmy się kilku z nich trochę bliżej.

Folia bąbelkową

Inaczej nazywana folią pęcherzykową – zabezpiecza towar przed wstrząsami, zarysowaniami i czynnikami zewnętrznymi oraz chroni go przed uszkodzeniem. Jest to jeden z najpopularniejszych wypełnień do przesyłek, niestety nie jest biodegradowalny. Folie takie są wodoszczelne i bardzo wytrzymałe. Można je kupić w rolkach, z perforacją lub bez oraz z małymi lub dużymi bąblami. Dostępne są także woreczki z folii bąbelkowej. Folia bąbelkową jest stosowana do transportu: przedmiotów ze szkła, książek, mebli, urządzeń RTV i AGD i wielu innych. Niestety w przypadku tego wypełniacza brak jest dostępnych opcji recykling, duże rolki zajmują sporo przestrzeni magazynowej, a folia jest trudna do przetworzenia. Jeśli chodzi o estetykę, również nie jest na szczycie listy.

Wypełniacz papierowy

Wypełniacze papierowe są coraz bardziej popularne ze względu na swoją biodegradowalność i estetyczny wygląd. Wypełniacz taki pięknie eksponuje wnętrze paczki i dodaje jej wyjątkowości. Wśród wypełniaczy tej kategorii znajdziemy, m.in. wióra papierowe – idealne wypełnienie ekologiczne i biodegradowalne. Wypełniacz ten świetnie eksponuje produkty oraz amortyzuje je podczas transportu. Papierowe wypełniacze nadają się do zabezpieczania cięższych przedmiotów, kosmetyków, przedmiotów do dekoracji wnętrz, świec w szkle, produktów spożywcze w szklanych opakowaniach i nie tylko. Wypełniacz ten jest dostępny w wielu kolorach i rozmiarach – od bieli poprzez wszystkie kolory tęczy aż do czerni, wszystkie o różnej grubości pasków. Wióra papierowe są w 100% ekologiczne i biodegradowalne. Otwierając pudełko wypełnione kolorowymi wiórami papierowymi możemy mieć pewność, że ta przesyłka zostanie w pamięci klienta na długo.

Biodegradowalne chrupki

100% biodegradowalny i przyjazny dla środowiska materiał wypełniający do paczek, który skutecznie chroni i amortyzuje zawartość przesyłki podczas transportu. Wyglądem przypomina chrupki kukurydziane. Jako że idealnie uzupełnia niewielkie i trudno dostępne przestrzenie w opakowaniu, sprawdzi się jako zabezpieczenie przedmiotów o nietypowych kształtach i wymiarach. Do tego jest wytrzymały i antystatyczny. Wypełniacz ten jest niezwykle lekki, nie zwiększa ani wagi przesyłki, ani kosztów związanych z jej transportem, co dalej wiąże się z oszczędnościami w firmie. Jego minusem jest zajmowanie sporej przestrzeni magazynowej oraz to, że nie wyglądają tak estetyczne jak papierowe wióra.

Na rynku dostępnych jest wiele wypełniaczy. Każdy ma swoje plusy i minusy, a podczas wyboru najodpowiedniejszego dla naszego biznesu powinniśmy kierować się tym co jest dla nas ważne i zgodne z misją firmy. Warto pamiętać, że coraz bardziej świadomi klienci stawiają coraz częściej na jakość, w tym także wypełniaczy, a biodegradowalność i estetyka są na szczycie listy. Wybór należy do ciebie.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.