Kubki papierowe – ekologiczne i praktyczne

Coraz większa świadomość ludzi odnośnie znaczenia środowiska naturalnego i jego ochrony w naszym życiu, sprawia, że szukamy coraz to lepszych rozwiązań. Rozwiązań, które mają na celu zminimalizowanie zużycie plastiku i nieekologicznych produktów jednorazowego użytku. Od jakiegoś czasu popularne stały się papierowe kubki na napoje zarówno te zimne jak i gorące. Coraz chętniej używamy ich nie tylko na imprezach, rozwiązując problem z myciem naczyń, ale zawsze wtedy, kiedy chcemy zrobić sobie gorącą kawę czy herbatę na wynos.

Na rynku oferowanych jest wiele rodzajów papierowych kubków – kolorowe, z nadrukami, także spersonalizowanymi. Jak wybrać taki kubek, aby był dobrej jakości? Jakie kubki nadają się do napojów ciepłych, a jakie do drinków czy wody? O tym dowiesz się z dalszej części artykułu.

Papierowe kubki – wady i zalety

Papierowe kubki – na co zwracać uwagę przy wyborze

  •     Pojemność kubka
  •     Jakość papieru
  •     Dodatki
  •     Design

Papierowe kubki – gdzie kupić

Papierowe kubki – wady i zalety

W coraz większej liczbie kawiarni i restauracji serwujących napoje na wynos spotykamy papierowe kubki. Ich popularność i poręczność sprowadziła je także do domów – Polscy coraz częściej sami robią sobie kawę na wynos w jednorazowym kubku. Papierowe kubki ułatwiają także organizację imprez, szczególnie tych plenerowych. Zobaczmy, jakie są wady i zalety tego rozwiązania.

Papierowe kubki – na co zwracać uwagę przy wyborze

Jakość papierowych kubków do kawy często pozostawia wiele do życzenia – pod wpływem gorąca krawędzie, które mają bezpośredni kontakt z naszymi ustami – mogą się niszczyć, sprawiając, że picie jest mniej komfortowe. Warto zatem zwracać uwagę na jakość kubka, jaki wybieramy, nawet jeśli kosztuje kilka groszy czy złotych więcej. Jak ją rozpoznać? Jakie jeszcze elementy są ważne podczas szukania najlepszego kubka papierowego do kawy na wynos czy innych gorących napoi?

  • Pojemność kubka – jest wiele rodzajów kubków papierowych. Od maleńkich 50 ml kubeczków, w których kawiarnie serwują espresso na wynos poprzez średnie kubki papierowe 150 ml czy 200 ml do dużych kubków papierowych o pojemnościach 400 ml albo 500 ml. Kubki do herbaty zwykle liczą 150 – 200 ml. 
  • Jakość papieru – papier na kubki pokryty jest warstwą polietylenu, dzięki czemu jest wodoodporny. Nie zapewnia on jednak optymalnej jakości – ważna jest także, a nawet przede wszystkim grubość papieru. Do napojów zimnych wystarczą kubki  jednościankowe. Jednak do gorących napojów warto poszukać kubków wielowarstwowych, dzięki czemu lepiej utrzymują temperaturę gorącego napoju oraz nie będą parzyć nam rąk.
  • Dodatki – jeśli chcemy zabierać napoje na wynos, szczególnie te gorące, warto zaopatrzyć się w kubki z pokrywką. Te zwykle są plastikowe. W sprzedaży są również papierowe nakładki na kubki, dzięki którym nie czujemy gorąca wydzielanego przez kawę czy herbatę na naszych dłoniach.
  • Design – kubki papierowe można spersonalizować poprzez nadruk logo lub dowolnej grafiki, dzięki temu kubek stanowi doskonałe narzędzie marketingowe.

Papierowe kubki – gdzie kupić

Papierowe kubki dostępne są w dobrych sklepach internetowych, np. https://selglam.com. Przed zakupem warto upewnić się, że kubki mają wymaganą pojemność i jakość oraz zastanowić czy będzie również potrzeba zamówienia dodatków do kubków takich jak pokrywki czy nakładki. 

Podsumowanie

Grill, piknik na świeżym powietrzu czy rodzinna impreza. To wydarzenia, które bardzo lubimy. Papierowe kubki jednorazowe znajdą swoje zastosowanie na tego typu wydarzeniach. Jest to świetne zastępstwo również do szklanych naczyń, które są ciężko i niewygodne w transporcie. Wystarczy, że po skończonej imprezie wyrzucimy do odpowiedniego kosza nasze kubki jednorazowe. Postawimy jeden, mały krok w celu ochrony środowiska i ekologicznego życia. 

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.