3 PRODUKTY, które sprawią, że jesteśmy ZDROWI i PIĘKNI

W dzisiejszym wpisie, chcę zaprezentować 3 produkty, które sprawiają, że jesteśmy zdrowi i wyglądamy piękniej.

To co jemy, ma naprawdę ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, samopoczucia i tego, jak wyglądamy. Skorzystaj z moich rad, a przekonasz się, że będziesz mogła wyglądać świetnie przez cały rok.

marchew-zyw-diet

1.MARCHEWKI – bogate są w witaminę A, która sprawia, że skóra staje się elastyczna i wygląda młodo. Marchew to też skarbnica beta-karotenu, znana jest najbardziej dzięki temu, iż przyspiesza opaleniznę i nadaje skórze piękny kolor, ale przede wszystkim powinniśmy cenić ją za to, że zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wzroku. Beta-karoten jest przeciwutleniaczem, a to oznacza, że może zapobiegać zapadaniu na choroby nowotworowe. Marchewki to idealna przekąska w ciągu dnia.

2. OLEJ KOKOSOWY – to jeden z najbogatszych w kwasy Omega produktów. Zawiera kwas laurynowy – potężny środek antybakteryjny i przeciwwirusowy, który trzyma od nas z daleka wirusy, bakterie i infekcje oraz wspomaga leczeniu trądziku. Olej kokosowy bogaty jest w NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) oraz witaminę E, które są niezbędne do utrzymywania skóry nawilżonej, miękkiej i bez zmarszczek. Naukowcy przekonują, że zastąpienie tłuszczy w codziennej diecie olejem kokosowym pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Jeden produkt, a tak wiele korzyści dla zdrowia, prawda?

olek-kokos-zywnos-diet

3. CZERWONA PAPRYKA – to smaczne warzywo, zarówno na surowo jak i ugotowane. Czy wiesz, że czerwona papryka zawiera aż 100% dziennego zapotrzebowania na witaminę C? Zawiera także znaczne ilości niezbędnego w naszej diecie błonnika i witaminy B6. Poza tym, czerwona papryka bogata jest w karotenoidy, które pomagają zapobiec zmarszczkom, pomaga w oczyszczeniu cery oraz zwiększa przepływ krwi do skóry.

Wystarczy już jeden z tych produktów dziennie. Możesz stosować je w kolejności, wtedy dieta będzie bardziej urozmaicona. Powodzenia! 🙂

papryka-czerwona-zywnosc

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.