Chlorek magnezu – poznaj jego właściwości i szerokie zastosowanie!

Chlorek magnezu to składnik diety, o którym mówi się coraz częściej. Niestety, większość produktów dostępnych w formie tabletek, oprócz śladowych ilości pożądanej substancji, dostarcza również do naszego organizmu szereg substancji chemicznych, które w negatywny sposób mogą wpłynąć na funkcjonowanie naszego układu pokarmowego.

Jak więc znaleźć naturalny, a zarazem skuteczny sposób suplementacji magnezu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule!

Chlorek magnezu WŁAŚCIWOŚCI

Chlorek magnezu to związek wykazujący niezwykłe właściwości i od lat ceniony ze względu na swój zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Niniejsza substancja oddziałuje na zwiększenie sił witalnych oraz odporności, a dodatkowo zapobiega procesom przedwczesnego starzenia się skóry. Magnez stanowi bowiem niezbędny składnik, który pomaga nam zachować równowagę w gospodarce wapniowo – fosforanowo – magnezowej, wpływając tym samym na prawidłowy poziom homeostazy naszego organizmu.

[related-post]

Zobacz film w właściwościach i zastosowaniu chlorku magnezu

Chlorek magnezu, na co pomaga?

Odpowiednia suplementacja przy pomocy chlorku magnezu wpływa na:

 • Poprawę zdrowia naszych nerek: optymalizując ich pracę poprzez eliminację związków kwasowych;
 • Zwiększenie naszych zasobów energetycznych: wpływając tym samych na przyspieszenie regeneracji włókien mięśniowych;
 • Redukcję poziomu cholesterolu: regulując jednocześnie prawidłową pracę układu krążenia;
 • Oczyszczanie naszego organizmu: poprzez usuwanie z krwi nadmiaru szkodliwych toksyn;
 • Zachowanie równowagi emocjonalnej i zmniejszenie ryzyka depresji: wpływając tym samym na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego;
 • Prawidłowy stan naszych kości i stawów: dzięki zachowaniu odpowiedniej równowagi w gospodarce wapniowo – fosforanowo – magnezowej.

Chlorek magnezu

Chlorek magnezu ZASTOSOWANIE

Chlorek magnezu ze względu na swoje zbawienne właściwości znalazł szerokie zastosowanie, zarówno w dziedzinie dietetyki, jak i szeroko pojętej kosmetyce.

Chlorek magnezu w suplementacji niedoborów

Niedobór magnezu w organizmie człowieka może wpłynąć na występowanie szeregu objawów, wśród których możemy wyróżnić:

 • Zaburzenia rytmu serca, w tym kołatanie serca i odczuwanie ucisku w okolicy klatki piersiowej;
 • Objawy neurologiczne, w tym częste bóle oraz zawroty głowy i problemy z koncentracją uwagi;
 • Zaburzenia nastroju, w tym symptomy depresji oraz nasilenie się objawów lękowych;
 • Drgania i skurcze mięśni, w tym częste drgania powiek;
 • Wypadanie włosów i pogorszenie się stanu cery; oraz
 • Ogólne osłabienie

W przypadku dostrzeżenia u siebie podobnych objawów, należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, w celu wykluczenia innych przyczyn odpowiedzialnych za wywoływanie powyższych symptomów.

Niemniej jednak, w suplementacji magnezu niezwykle skuteczny okazuje się chlorek magnezu do picia, który z powodzeniem możemy zakupić w formie wygodnego proszku, a następnie rozpuścić go w soku lub koktajlu warzywno-owocowym.

Chlorek magnezu w kosmetyce

Dzięki wspaniałej wchłanialności, sól magnezowa znajduje szerokie zastosowanie zarówno w pielęgnacji naszej skóry, jak i w alternatywnym sposobie suplementacji zalecanej osobom charakteryzującym się nadwrażliwością żołądka.

 • Chlorek magnezu do kąpieli. Wystarczy, że do wanny wypełnionej wodą dodasz jedną lub dwie szklanki chlorku magnezu. W czasie kąpieli nie używaj dodatkowo żadnych płynów, ani mydła. Uwaga! Na początku możesz odczuwać delikatne pieczenie skóry, jednak nie przejmuj się, po kilku minutach powinno ono zniknąć.
 • Chlorek magnezu do moczenia nóg. W celu przygotowania odżywczej kąpieli dla Twoich stóp, przygotuj około 3-4 litry ciepłej wody, a następnie dodaj do nich szklankę chlorku magnezu. Mocz stopy w przygotowanej miksturze przez około 20 – 30 minut, a następnie opłucz je czystą wodą i osusz ręcznikiem.

Chlorek magnezu GDZIE KUPIĆ?

Chlorek magnezu sześciodniowy z łatwością kupisz zarówno w aptekach, jak i wybranych sklepach ze zdrową żywnością lub kosmetykami naturalnymi. Sprawdź również chlorek sześciowodny.

Chlorek magnezu OPINIE

Zarówno w opinii lekarzy, dietetyków, jak i samych użytkowników, chlorek magnezu stanowi doskonałą formę suplementacji. Zanim jednak zdecydujesz się na stosowanie niniejszego produktu, pamiętaj, że w przypadku dostrzeżenia u siebie niepokojących objawów (na przykład zaburzeń rytmu serca lub częstych zawrotów głowy) należy skonsultować się lekarzem pierwszego kontaktu w celu ustalenia przyczyny problemu.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.