Laserowe usuwanie zmarszczek ClearSkin PRO – głębokie i bezpieczne odmłodzenie skóry

ClearSkin PRO to bardzo skuteczny zabieg z kategorii lifting bez skalpela. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii – lasera frakcyjnego nieablacyjnego – urządzenie to działa na głębokie warstwy skóry, nie powodując uszkodzeń naskórka. Okres rekonwalescencji jest znacznie skrócony, a efekty porównywalne z działaniem bardziej inwazyjnego lasera ablacyjnego. Na czym dokładnie polega ta metoda laserowego usuwania zmarszczek?

Laserowe usuwanie zmarszczek – czy to bezpieczne?

Mimo zastosowania wysokiej mocy impulsów, laserowe usuwanie zmarszczek jest jednym z najbezpieczniejszych odmładzających zabiegów medycyny estetycznej. Po pierwsze dlatego, że ClearSkin PRO jest laserem nieablacyjnym, więc nie narusza naskórka. Po drugie dlatego, że dzięki małej plamce lasera mikrouszkodzenia wewnętrznych warstw skóry wykonywane są w sposób precyzyjny i kontrolowany – tam, gdzie zachodzi taka potrzeba, czyli w miejscach występowania zmarszczek. Po trzecie dlatego, że zabiegowi towarzyszy chłodzenie kontaktowe, które chroni skórę przed przegrzaniem.

Usuwanie zmarszczek laserem nieablacyjnym to zabieg, który odmładza skórę w mało inwazyjny sposób. Jego głównym zadaniem jest stymulacja produkcji kolagenu w skórze, co korzystnie wpływa nie tylko na redukcję zmarszczek, ale też pomaga w usuwaniu blizn i rozstępów.

Usuwanie zmarszczek laserem nieablacyjnym

Przed laserowym liftingiem twarzy konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który na podstawie skrupulatnego badania skóry oraz wywiadu, jest w stanie wykluczyć przeciwwskazania i zakwalifikować nas do zabiegu. W tym momencie lekarz powinien też ustalić plan leczenia, czyli liczbę zabiegów potrzebnych do uzyskania optymalnych efektów. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, pierwsze laserowe usuwanie zmarszczek może odbyć się jeszcze tego samego dnia, zaraz po konsultacji.

Zabieg polega na tym, że lekarz wykonuje odpowiednią liczbę „strzałów” laserem w miejscach wymagających odmłodzenia. Trwa to około 30 minut. Zabieg nie wymaga znieczulenia, chociaż osoby o niskim progu bólu mogą odczuwać pewien dyskomfort. Jeżeli obawiasz się bólu, poproś specjalistę o zastosowanie znieczulającego żelu na skórę.

Nieablacyjne działanie lasera umożliwia regenerację komórek znajdujących się w głębokich warstwach skóry. Wiązka lasera ClearSkin o długości 1540 nm powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia, które stymulują koagulację białek i odparowanie wody oraz inicjują proces odnowy skóry poprzez namnażanie włókien kolagenowych i elastyny. Dzięki temu możliwa jest redukcja takich nierówności, jak zmarszczki, blizny i rozstępy.

Efekty laserowego odmładzania twarzy

Przebudowa skóry zainicjowana podczas laserowego usuwania zmarszczek skutkuje poprawą jakości skóry i głębokim odmłodzeniem. Dzięki dwukrotnie wyższej mocy ClearSkin PRO jest dużo skuteczniejszy w laserowej redukcji zmarszczek, blizn i rozstępów od swoich poprzedników. Zabieg wyraźnie poprawia kondycję skóry, wygładza ją, przywraca jej jędrność i elastyczność. Cera staje się rozświetlona i wyrównuje się jej koloryt.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że efekty laserowego odmładzania skóry pojawiają się stopniowo, wraz z postępującym procesem regeneracji tkanki. Pełnym efektem laserowego usuwania zmarszczek można cieszyć się dopiero wtedy, gdy ten proces się zakończy, czyli po około 3 miesiącach od ostatniego zabiegu w serii.

Twoja skóra wymaga gruntownej regeneracji? Zapytaj ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki o laserowe zabiegi odmładzające.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.