Lipofilling – zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej

Zabieg Lipofilling’u to metoda ta służy przywracaniu objętości skórze tam, gdzie utraciła ona swoją jędrność i elastyczność. Co może być spowodowane efektem starzenia lub urazami. Wykorzystuje się przy tym tkankę tłuszczową Pacjenta, która jest idealnym ku temu wypełniaczem. Eksperci Kliniki Esteticmed zapewniają o jej innowacyjnym zastosowaniu, jako pozytywnym i użytecznym. Tkanka tłuszczowa sprawdza się przy tym nawet lepiej niż kwas hialuronowy czy inne preparaty permanentne. Jest pobierana od Klienta, podejmującego się zabiegu, poddawana specjalnemu przygotowaniu i obróbce, a następnie wprowadzana w miejsce defektu, które ma być zniwelowane.

artrykul-zywnosc

Przygotowanie i implantacja tkanki tłuszczowej
Tkanka tłuszczowa jest naturalnym elementem ludzkiego organizmu. Komórki  tłuszczowe pobierane są z okolic pośladków, ud, bioder czy brzucha lub innych miejsc, gdzie jest ich nadmiar. Pobranie to, zwane mikroliposukcją, odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Materiał ten zostaje specjalnie przygotowany. Następuje jego odwirowanie, a przy tym oczyszczenie z zanieczyszczeń. Proces ten gwarantuje uzyskanie tłuszczu o zróżnicowanej gęstości i ilości komórek macierzystych. W ten profesjonalnie przygotowany sposób, zostaje poddany iniekcji, czyli implantacji w określone miejsce, które Klient chce udoskonalić.

Zastosowanie:

 • przywraca skórze objętość
 • redukuje zwiotczenia
 • usuwa blizny, wypełniając je
 • niweluje drobne oznaki starzenia (wygładza zmarszczki)
 • zwalcza uszkodzenia skóry
 • eliminuje cienie pod oczami
 • wypełnia zapadnięte policzki
 • powiększa usta
 • eliminuje asymetrię twarzy
 • poprawia ubytki pourazowe oraz wady wrodzone
 • brak alergiczności, toksyczności na organizm

Eksperci Kliniki Esteticmed Bieńkowscy o zaletach lipofillingu
Na zabieg lipofillingu decyduje się coraz więcej Pacjentów. Wynika to z tego, iż do jego przeprowadzenia wykorzystywany jest ich własny materiał, nie inne, sztuczne preparaty, składniki. Dzięki temu jest w 100% przyswajalny dla organizmu, o czym zdecydowanie zapewniają profesjonaliści Kliniki Esteticmed. Wpływa to na brak reakcji uczuleniowych po zabiegu, brak blizn, a tym samym świadczy o jego skuteczności. Przeszczepiona tkanka tłuszczowa zapewnia odżywienie twarzy, regenerację, poprawienie jej owalu.  Metoda cechuje się krótkotrwałością wykonywania oraz okresu rekonwalescencji. Jej efekty natomiast są szybko widoczne oraz długotrwałe. Lipofilling można także łączyć z innymi zabiegami poprawiającymi wygląd ciała lub konkretnych jego elementów.

artrykul-zywnosc123435

Lipotransfer – przebieg zabiegu lipofillingu
Lipotransfer jest procesem przeszczepu specjalnie przygotowanych komórek tłuszczowych w określone miejsce. Eksperci Kliniki Esteticmed wykonujący zabieg, pozbawiają unaczynienia fragment przeszczepowy w miejscu pobrania i dopiero w miejscu ponownego umieszczenia, to unaczynienie przywracają. Ten etap zabiegu ma na celu przetrwanie, jak największej ilości komórek tłuszczowych w nowym miejscu, czyniąc je naturalnie udoskonalonym i dając pożądany efekt.

Efektywność zabiegu zależna jest bowiem od ilości przetrwania przeszczepionych komórek tłuszczowych. Dlatego też specjaliści Kliniki Bieńkowscy dbają o jego precyzyjność i dokładają wszelkich starań do dokładności.

Metoda lipofillingu w swoim pierwotnym założeniu wymaga dwóch sesji zabiegowych. Pierwsza dotyczy pobrania materiału, jakim jest tkanka tłuszczowa, której komórki podlegają obróbce. Następnie iniekcji, czyli aplikacji w miejsce, któremu Pacjent chce nadać estetyczny wygląd czy wizualnie udoskonalić. Istnieją natomiast różne przeszkody spowalniające efektywność zabiegu oraz jego wykonanie, jakim jest chociażby nałogowe palenie tytoniu czy ograniczona ilość naturalnego materiału. Eksperci uświadamiają swoich Pacjentów, iż nałogowe palenie tytoniu osłabia przyswajalność implantowanego materiału w nowym miejscu, co wymaga kilku podejść do wykonania lipofillingu.  Nie oznacza to jednak, iż wtedy eksperci nie podejmują się wykonania lipotransferu tą techniką. Wręcz przeciwnie, dokładają wszelkich starań, by Klient był zadowolony z zabiegu.

Więcej na: http://www.esteticmed.pl/oferta/zabiegi

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.