6 sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha!

Każdy chciałby móc pochwalić się płaskim i ładnym brzuchem. W okresie wiosennym i letnim jest to szczególnie ważne, ponieważ eksponujemy wówczas swoje ciało m.in. poprzez ubiór, dlatego chcemy, by prezentowało się jak najlepiej. Niestety, brzuch jest miejscem, w którym tkanka tłuszczowa ma skłonność do odkładania się. Nie oznacza to, jednak, że nie możemy mieć płaskiego i atrakcyjnego brzucha.

g7777

Poznajcie kilka sposobów na pozbycie się niechcianych fałdek na brzuchu.

1. Pływanie, bieganie i jazda na rowerze pomagają w pozbyciu się tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Wystarczy, że na tego typu aktywność fizyczną poświęcisz ok. godziny dwa razy w tygodniu.
2. Ćwiczenia na siłowni pozwalają zaangażować wszystkie grupy mięśniowe w aktywność fizyczną i przyśpieszają metabolizm. Korzyść jest podwójna, zwłaszcza dla mężczyzn- lepiej ukształtowana tkanka mięśniowa i szybsze spalanie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha.

jazda na rower kobietamag.pl
3. Picie dużej ilości wody przyśpiesza metabolizm, co, z kolei, powoduje szybsze spalanie się tkanki tłuszczowej.
4. Rezygnacja z kolacji i wprowadzenie do diety koktajli z dużą zawartością białka pomaga w spaleniu tkanki tłuszczowej. Białko daje uczucie sytości i jest budulcem mięśni, a duża ilość włókien mięśniowych pomaga w trawieniu tłuszczu.
5. Włączenie do diety takich produktów jak nasiona chia i olej kokosowy pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Nasiona chia.
6. Unikanie stresu pozwala na uchronienie się przed odkładaniem tkanki tłuszczowej.

Jeśli chcesz zmniejszyć obwód talii zastosuj się do tych kilku rad. Dzięki temu nie będziesz odczuwać głodu, a rezultaty będą widoczne. 

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.