ARTYKUŁ TYGODNIA: Olejek magnezowy – naturalny dezodorant i preparat na przykry zapach stóp!

Olejki kosmetyczne – czy warto je mieć w domu?
W ostatnim czasie olejki kosmetyczne cieszą się rosnącą popularnością. Wynika to z powrotu do naturalnych produktów w pielęgnacji cery i ciała. Naturalne oleje kosmetyczne pochodzą z różnych regionów świata, a czasami są to produkty naprawdę egzotyczne. Tym, co je wyróżnia jest unikalne działanie na ciało i właściwości. Wiele z nich stosowanych było już w czasach starożytnych. Obecnie obserwuje się powrót do natury i korzystania z jej dobrodziejstw.


Olejki kosmetyczne przeznaczone są do bezpośredniego stosowania na skórę lub wchodzą w skład mieszanek kosmetycznych. Niektóre z nich mają zastosowanie w masażach leczniczych i relaksujących. Co ciekawe, niektóre oleje są używane nie tylko w kosmetyce, ale i w… kuchni, w myśl zasady, że najlepsze preparaty do ciała to te, które można… zjeść. Tak jest np. w przypadku takiego produktu jak olej kokosowy, mający szereg zastosowań, o czym mowa w poniższym filmie.

Olejek magnezowy kosmetyczny – czym jest i jakie ma zastosowanie?
Olej magnezowy to produkt kosmetyczny. Jest nazywany oliwką magnezową z uwagi na płynną i oleistą postać. Dzięki temu można go łatwo aplikować na skórę.
Olejek magnezowy jest stosowany, jako naturalny dezodorant, który pomaga niwelować zapach potu pach, stóp i innych części ciała. To naturalny preparat na przykry zapach stóp. Ponadto olejek ma zastosowanie w zabiegach relaksacyjnych skóry i aplikuje się go na obolałe mięśnie ciała. Wspomagająco jest używany w pielęgnacji cery trądzikowej na plecach i dekolcie.

Co ciekawe olejek magnezowy cieszy się popularnością zwłaszcza u osób, które rezygnują z używania dezodorantów, ponieważ uważają je za niezdrowe. Alternatywą jest dla nich właśnie olejek magnezowy. Pojawiają się opinie, że dezodoranty mogą powodować nawet raka, co wynika z zawartych w nich składników.

Wieczory relaks stóp z olejkiem magnezowym
Jeśli Twoja skóra stóp jest sucha, zniszczona i szukasz sposoby na jej regenerację po ciężkim dniu – zdecyduj się na olejek magnezowy. Olejek nanieś na powierzchnie palców i równomiernie wetrzyj w stopy. Dzięki temu odczujesz ulgę, a obolałe stopy przestaną doskwierać. Olejek można nanieść też na inne partie ciała, np. na obolałe mięśnie nóg, np. po długim i intensywnym wysiłku fizycznym lub po całym dniu spędzonym w chodzeniu w butach na wysokim obcasie.

UWAGA: Po pierwszej aplikacji może pojawić się uczucie swędzenia, co jest naturalnym zjawiskiem.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.