Błonnik pokarmowy- niezbędny element codziennej diety!

Współcześnie człowiek jest bardzo zabiegany i zapracowany. Powoduje to, że oraz mniej uwagi przywiązujemy do tego co jemy- a jemy często niezdrowo! Dlaczego? Produkty w sklepach mają dziś niewiele wspólnego z naturalnością. Większość rzeczy uprawiana jest w sposób sztuczny, z dodatkiem nawozów sztucznych. Czy da się z tym walczyć?

Sposobem na walkę z niezdrową żywnością, którą można dziś znaleźć w marketach, jest sięganie po produkty, zaliczane do zdrowej żywności. Wśród nich znajduje się błonnik pokarmowy- suplement diety, który powinien być stosowany na co dzień.

Czym jest błonnik pokarmowy?
Błonnik pokarmowy jest grupą związków chemicznych wchodzących w skład roślin i będący częścią ich struktury. Pojęcie to określa część żywności pochodzenia roślinnego, która nie jest rozkładana przez enzymy trawienne w przewodzie pokarmowym człowieka. Precyzując jest to naturalny składnik owoców, warzyw, nasion i zbóż, który w żywieniu spełnia bardzo ważna rolę. Przez to, że nie jest trawiony przez organizm człowieka, nie jest substancja odżywczą, ale ze względu na to, iż wpływa na wiele funkcji fizjologicznych, jest bardzo ważnym składnikiem diety.

IMG_6846

Błonnik pokarmowy i jego dobroczynne właściwości
Czy takie stan rzeczy powoduje, że jesteśmy skazani na choroby cywilizacyjne, w tym: raka, miażdżycę, otyłość i inne schorzenia? Niekoniecznie!
Z pomocą przychodzą nam produkty, które w naturalny sposób poprawiają kondycję naszego przewodu pokarmowego, w tym błonnik pokarmowy.
Błonnik pokarmowy oczyszcza organizm z toksyn i przyśpiesza jego pracę. Sprzyja to redukcji masy ciała i zapobiega gromadzeniu się nadmiernych kilogramów. Błonnik ma też właściwości stabilizujące poziom glukozy we krwi i obniżające wchłanianie węglowodanów. Organizm, do którego dostarczany jest błonnik pokarmowy zapobiega chorobom żył kończyn dolnych, na które cierpi coraz więcej osób, w tym osoby młode.

Jeśli, więc zależy nam na zdrowym odżywianiu, nie zapominajmy o uzupełnianiu organizmu w naturalny błonnik pokarmowy.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.