W jakie narzędzia stomatologiczne powinieneś zaopatrzyć swój gabinet? Podpowiadamy!

Chcesz otworzyć swój własny gabinet stomatologiczny? Zdajemy sobie sprawę z tego, że masz na głowie nie tylko wyposażenie swojego miejsca pracy, ale także wszelkie związane z działalnością formalności. W takim zamieszaniu łatwo o czymś zapomnieć. W jakie podstawowe narzędzia stomatologiczne powinieneś się zaopatrzyć? Czytaj dalej, a rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Narzędzia stomatologiczne do diagnostyki

Pierwszą i najbardziej kojarzoną przez pacjentów kategorią narzędzi dentystycznych są te, przeznaczone do diagnostyki. W końcu każdy z nas niejednokrotnie był na przeglądzie stanu jamy ustnej. Od korzystania z tego typu produktów zaczyna się każde posiedzenie na fotelu dentystycznym. Wśród artykułów, które pozwolą Ci przy każdej wizycie przeprowadzić podstawowe badania, powinny znaleźć się zgłębnik dwustronny, lusterko rodowane, czy pinceta stomatologiczna. Kupując tego typu narzędzia, zadbaj o to, aby miały komfortowy uchwyt, który sprawi, że będą Ci pewnie leżeć w dłoni.

Narzędzia do profilaktyki stomatologicznej

Mianem narzędzi do profilaktyki stomatologicznej określa się zestaw, w który wchodzą narzędzia diagnostyczne oraz akcesoria do usuwania kamienia nazębnego. Musisz więc zaopatrzyć się w różnego rodzaju kirety, chyba że zdecydujesz się na modele uniwersalne. Ponadto będziesz także potrzebował sondy, która umożliwi Ci pomiar głębokości kieszonki zębowej. Takie akcesoria dostępne są w przeróżnych kształtach. Wybierz więc te, które najbardziej Ci odpowiadają.

Narzędzia endodontyczne

Wyposażając swój gabinet, nie może w nim zabraknąć narzędzi stomatologicznych przeznaczonych do kanałowego leczenia zębów. Oprócz wymienionego wcześniej lusterka rodowanego, które zapewni Ci wyraźny obraz, będziesz także potrzebował solidnego, ale lekkiego ekskawatora. Najlepiej, jeżeli wybrany przez Ciebie produkt będzie dwustronny. Do listy zakupów warto także dopisać upychadła kanałowe oraz pincety włosowe.

Narzędzia stomatologiczne do wypełnień

Leczenie zębów bardzo często łączy się z koniecznością założenia w nich wypełnień. Właśnie dlatego w Twoim gabinecie będą Ci także potrzebne nakładacze oraz upychadła. Kupując tego typu solidne narzędzia stomatologiczne, zdecyduj się na różne ich kształty czy rozmiary. Dzięki temu przekonasz się, że zarówno Twoja praca stanie się łatwiejsza, jak i komfort Twoich pacjentów zostanie zwiększony.

Narzędzia ekstrakcyjne

Absolutnie niezbędne są także narzędzia stomatologiczne, dzięki którym będziesz mógł wyrwać chore zęby. Zaopatrz się więc w niezawodne kleszcze ekstrakcyjne, kleszcze Meissner, dźwignie korzeniowe, luksatory, czy łyżeczki zębodołowe. Zadbaj o to, aby wszystkie te narzędzia miały solidny uchwyt, który będzie Ci dobrze i pewnie leżał w dłoni.

W wysokiej jakości profesjonalne narzędzia stomatologiczne zaopatrzysz się w sklepie internetowym Molarr. To miejsce stworzone przez specjalistów, którzy dokładnie potrafią określić Twoje potrzeby i oczekiwania. Dlatego starannie selekcjonują swoją ofertę tak, aby w Twoje ręce mogło trafić wyłącznie to, co najlepsze. W asortymencie sprzedawcy znajdziesz szeroki wybór artykułów, które usprawnią i ułatwią Twoją pracę. Jeżeli zależy Ci na solidnym wyposażeniu swojego gabinetu w rozsądnej cenie, już dziś odwiedź ten e-sklep i kup to, co jest Ci niezbędne!

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.