Jagody acai właściwości, zastosowanie, dawkowanie

Jagody acai znane są na całym świecie ze swoich niezwykłych właściwości. Jednakże, czy zdajemy sobie sprawę z tego jakie wartości odżywcze skrywają w sobie te niewielkie owoce?

Pochodzące z lasów Amazonii jagody acai zaliczane są do grupy super żywności. Wszystko to za sprawą niezrównanego bogactwa witamin i kwasów tłuszczowych, które wpływać mogą nie tylko na naszą sylwetkę, czy spowolnienie procesu starzenia się skóry, ale również na zahamowanie rozwoju komórek nowotworowych, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia niniejszej choroby w przyszłości.

Jagody acai WŁAŚCIWOŚCI

Owoce acai ze względu na bogactwo zawartych w nich witamin i minerałów nazywane są „bombami odżywczymi”. W ich składzie znajdziemy wysoką zawartość witaminy A, C i E oraz witamin z grupy B. Ponadto, jagody acai stanowią niezrównane źródło składników mineralnych, takich jak: wapń, fosfor, magnez, cynk, potas i miedź oraz wartościowych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów z grupy omega-6 i omega-3.

 

  • Jagody acai a odchudzanie

 

Owoce acai, dzięki wysokiej zawartości błonnika, odpowiedzialne są za przyspieszenie procesu przemiany materii oraz trawienia pokarmów. Ponadto, jagody acai zapewniają długotrwałe poczucie sytości, co jednocześnie chroni nas przed spożywaniem słodkich lub słonych przekąsek między posiłkami. Jednakże, wprowadzając niniejsze owoce do swojej diety należy wziąć pod uwagę fakt, że charakteryzują się one wysoką zawartością kaloryczną, stanowiącą 80kcal/100 gram produktu.

 

  • Jagody acai a układ krążenia

 

Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych (w tym nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-9), spożywanie owoców acai może przyczynić się do obniżenia poziomu złego cholesterolu we krwi pacjenta, co jednocześnie wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia miażdżycy oraz choroby wieńcowej w przyszłości.

 

  • Jagody acai a choroby nowotworowe

 

Jagody acai charakteryzują się wysoką zawartością przeciwutleniaczy, które w znacznym stopniu wpływają na spowolnienie procesu starzenia się skóry oraz na hamowanie rozwoju komórek nowotworowych. Ponadto, w składzie niniejszych owoców znaleźć możemy sporą dawkę polifenoli, które również wykazują silne działanie przeciwutleniające.

[related-post]

Jagody acai JAK STOSOWAĆ?

Jagody acai po zerwaniu bardzo szybko tracą swoje właściwości, dlatego też nie jesteśmy w stanie kupić w Polsce niniejszych owoców w świeżej postaci. Niemniej jednak, z łatwością możemy nabyć jagody acai w postaci soku, proszku lub tabletek.

  • Jagody acai – tabletki: owoce acai w formie tabletek mogą stanowić dla nas codzienny suplement diety. Wybierając niniejszy produkt warto zwrócić szczególną uwagę na faktyczną zawartość jagód acai w składzie danego preparatu.
  • Jagody acai – sok: owoce acai w niniejszej formie stanowią bogate źródło witamin i minerałów. Niestety zakup jagód w formie zdrowego soku związany jest z dużym wydatkiem finansowym.

Jagody acai

Możliwe skutki uboczne

Codzienne spożywanie jagód acai nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Jednakże, przyjmowanie niniejszych owoców w nadmiernych ilościach w niektórych sytuacjach może doprowadzić do problemów jelitowo-żołądkowych (w tym bolesnych wzdęć lub biegunki).

UWAGA! Jagody acai mogą uczulać. Jeśli więc zmagasz się z problemem alergii żywieniowej (przede wszystkim na owoce, np. borówki), przed spożyciem niniejszego produktu powinieneś wykonać próbę uczuleniową w gabinecie alergologa.

Jagody acai CENA I DOSTĘPNOŚĆ

Jagody acai, gdzie kupić? Owoce acai w formie tabletek z powodzeniem możemy nabyć w aptekach. Sok z jagód zakupić możemy natomiast w sklepach specjalizujących się w sprzedaży zdrowej żywności. Niniejszy produkt możemy nabyć w cenie około 50,00 złotych za 1 litr.

Jagody acai OPINIE

Zarówno w opinii ekspertów, dietetyków, jak i użytkowników, jagody acai stanowią niezrównane źródło witamin, które pozytywnie wpływają nie tylko na wygląd naszej sylwetki, ale również na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Dlatego też, zaleca się codzienne spożywanie niniejszej substancji w dawce nieprzekraczającej 50ml na dobę. Jagody acai to naturalna forma suplementacji Twojego organizmu, dzięki której będziesz w stanie odkryć nowy wymiar zdrowia.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.