Jak pozbyć się cellulitu? Przedstawiamy 5 domowych sposobów walki z niniejszym problemem.

Jak pozbyć się cellulitu i zyskać zdrowy wygląd naszej skóry? Czy odpowiednia dieta i pielęgnacja skóry może nam pomóc w walce z niniejszym problemem? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Czy wiedziałeś, że? Z problemem cellulitu w obecnych czasach może zmagać się blisko 90% kobiet na całym świecie. Nieestetyczna, pomarszczona skóra to nie jedyny objaw niniejszego zaburzenia. Okazuje się, że cellulit może być zwiastunem pewnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu. Nieodpowiednia dieta i siedzący tryb życia to jedne z najczęstszych przyczyn choroby, a jakie inne czynniki odpowiedzialne są za powstawanie cellulitu?

Cellulit CZYM JEST I SKĄD SIĘ BIERZE?

Cellulit to nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, któremu towarzyszy wyraźny obrzęk oraz włóknienie tkanek podskórnych. Niniejsze zaburzenie znacznie częściej występuje u kobiet i pojawia się u nich często zaraz po zakończeniu okresu dojrzewania. Objawy cellulitu nasilają się w okresie ciąży i menopauzy oraz wtedy, gdy istnieją wyraźne zaburzenia gospodarki hormonalnej u kobiet. Cellulit najczęściej występuje w okolicach bioder, ud, kolan i pośladków. Niemniej jednak, zdarza się również, iż pojawia się on na ramionach, łydkach, a nawet na brzuchu. A jakie są przyczyny powstawania niniejszego zaburzenia?

Za powstawanie cellulitu najczęściej odpowiedzialne są zmiany zachodzące w układzie hormonalnym kobiety. Pod wpływam podwyższenia poziomu estrogenów w jej organizmie dochodzi do zwiększenia przepuszczalności naczyń krwionośnych, co z kolei doprowadza do zbierania się płynów fizjologicznych w przestrzeniach międzykomórkowych. Niemniej jednak, wpływ na powstawanie cellulitu mają również inne zjawiska, takie jak:

[related-post]

 • Czynniki genetyczne;
 • Siedzący tryb życia;
 • Nieodpowiednia, obfitująca w tłuste pokarmy dieta;
 • Noszenie zbyt ciasnych ubrań; oraz
 • Niedostateczne nawadnianie organizmu.

Cellulit JAK Z NIM WALCZYĆ?

Istnieje wiele sposobów walki z problemem cellulitu. Liczne kliniki medycyny estetycznej oferują nam nowoczesne zabiegi, a producenci kosmetyków co jakiś czas promują nowe, cudowne kremy mające za zadanie w krótkim czasie uporać się z pomarańczową skórką. Niemniej jednak, okazuje się, że istnieje kilka sprawdzonych, domowych sposobów walki z niniejszym problemem, dzięki którym wyraźnie zmniejszysz objawy cellulitu już po kilku tygodniach od rozpoczęcia ich stosowania.

Sposób nr 1. Odpowiednia dieta

Jedzenie typu Fast-food lub nadmierne spożywanie słodkich i słonych przekąsek mogą stanowić przyczynę cellulitu. Aby pozbyć się go ze swojego ciała, należy stosować się do kilku poniższych zasad.

 • Po pierwsze: Jedz regularnie. Złotą zasadą zdrowego odżywiana jest spożywanie kilku mniejszych posiłków o regularnych porach. Pamiętaj również, aby ostatni posiłek spożyć maksymalnie na 3 godziny przed planowanych snem.
 • Po drugie: Zrezygnuj z tłustego jedzenia. Zapomnij o frytkach smażonych na głębokim tłuszczu, a zamiast tego wybierz potrawy przyrządzane na parze lub pieczone w piekarniku.
 • Po trzecie: Ogranicz spożycie soli. Niniejsza przyprawa odpowiedzialna jest za zatrzymywanie nadmiernych ilości wody w naszym organizmie oraz zwiększanie ciśnienia krwi.
 • Po czwarte: Wprowadź do swojej diety dużą ilość warzyw i owoców. Dzięki temu przyspieszysz swoją przemianę materii, a tym samym pozbędziesz się problemu uciążliwych zaparć.

Sposób nr 2. Codzienne ćwiczenia

Siedzący tryb życia i niska aktywność fizyczna stanowią jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu. Dlatego też, tak ważne jest, aby każdego dnia poświęcić przynajmniej 15 minut na wykonywanie kilku z poniższych ćwiczeń.

 • Ćwiczenie pierwsze: Naprzemienne podnoszenie nóg w pozycji leżącej (na plecach) – około 15 powtórzeń na każdą nogę;
 • Ćwiczenie drugie: Skoki na skakance lub przysiady – wykonywane przez około 5 minut;
 • Ćwiczenie trzecie: Wymachy nóg w tył w pozycji na czworaka – około 15 powtórzeń na każdą nogę;

Okazuje się, że ogromny wpływ na redukcję cellulitu ma również codzienne uprawianie joggingu oraz regularne pływanie (przynajmniej raz w tygodniu).

Sposób nr 3. Odpowiednia pielęgnacja skóry

Okazuje się, że codzienna pielęgnacja i nawilżanie skóry przy pomocy odpowiednich środków może wywierać ogromny wpływ na redukcję cellulitu. Nie trzeba do tego wydawać fortuny, wystarczy kupić delikatny żel zawierający wyciąg z kasztanowca lub przygotować domowy peeling z fusów po kawie, a nawet zwykłego cukru.

Sposób nr 4. Regularny masaż

Aromatyczny masaż, który z łatwością wykonasz przy pomocy oleju kokosowego przyczyni się nie tylko do zwiększenia elastyczności i nawilżenia Twojej skóry, ale również usprawni przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, dzięki czemu skóra stanie się bardziej jędrna, a oznaki cellulitu wyraźnie zmniejszone.

Sposób nr 5. Odpowiednie nawadnianie organizmu

Dostarczanie do organizmu przynajmniej 2 litrów wody dziennie przyczynia się do szybszego usuwania z Twojego organizmu nadmiaru tłuszczu, który w znacznej mierze odpowiedzialny jest za powstawanie objawów cellulitu.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.