MSM-czyli siarka organiczna…cóż to takiego?!

sssCzęsto piszę o zwróceniu się ku prostocie żywieniowej, chociaż tak naprawdę nic co dzieje się w człowieku nie jest proste. Jesteśmy skomplikowaną maszynerią z milionem zależności, dlatego kolejne rewelacje dietetyczne zawsze niosą ze sobą pewne ale…


Okazuje się, że mamy poważne niedobory siarki, nie mówiąc już o weganach, ale nawet mięsożerni nie dostają wraz ze swoim prowiantem odpowiedniej ilości siarki, bo jest jej coraz mniej w ziemi. A więc braki siarki okazują się być bardzo dla ludzkości kłopotliwe, gdyż nie tylko, że możesz zapaść na ciężką nieuleczalną chorobę, gdyż siarka jest niezbędna również do natleniania komórek, a wiadomo co się rozwija na bez tleniu…problem z utratą zbędnego nadbagażu kilogramów.Zatem powinniśmy jeść produkty bogate w siarkę, ekologiczne owoce i warzywa, mięso (z tradycyjnego chowu) Ale, co ważniejsze, musimy unikać toksycznych substancji chemicznych znajdujących się w produktach higieny osobistej, środkach czystości i uprzemysłowionych produktach pseudo-spożywczych, naszpikowanych substancjami hamującymi wchłanianie siarki i innych składników odżywczych.

okokoTeraz przybliżę Wam co kryje się za 3 literkami MSM:
MSM – siarka organiczna – fachowo Metylosulfonylometan. Jest to naturalny, czysty,pozbawiony nieprzyjemnego zapachu biały proszek.Bezwonność substancji pozwala uniknąć wzdęć i nieprzyjemnego zapachu ciała mającego z nim kontakt.Jest to produkt obecny w pożywieniu zarówno ludzi jak i innych kręgowców.
Niedobór siarki organicznej w organiźmie może prowadzić do pękania skóry lub tworzenia zmarszczek.Substancja ma wpływ na hamowanie niszczenia kolagenu na skórze szczególnie charakterystyczne jest to w przypadku starzejącej się twardej skóry. Siarka organiczna ma wpływ na elastyczność tkanki i wspomaga jej regenerację, a w połączeniu ze stosowaniem witaminy C efekt może zostać znacznie wzmocniony.
Siarka wykazuje działanie silnie antyoksydacyjne. Jest składnikiem jednego z najważniejszych w organizmie enzymów przeciwutleniających – peroksydazy glutationowej.
Zobaczcie jakie korzyści niesie ze sobą jej stosowanie:

wlosy-odkwaszanie organizmu – MSM reguluje czynnik ph w organizmie poprzez neutralizację kwasów.
-odtruwanie-usuwa z organizmu metale ciężkie takie jak ołów,kadm, rtęć. Pomaga w oczyszczaniu wątroby z toksyn.
-alergie – zmniejsza alergię na środki spożywcze, zmniejsza uczulenia na lekarstwa
-infekcje – zwalcza infekcje grzybicze oraz pasożytnicze skóry oraz wewnątrz organizmu
-włosy, skóra, paznokcie – redukuje blizny pooperacyjne, poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci
choroby płuc – poprawia stan zdrowia chorych na: bronchit, cysty w płucach, kaszel palaczy, krótki oddech
reumatyzm – artretyzm – MSM zmniejsza dolegliwości artretyczne (ból, obrzęk, sztywność, stan zapalny), zmniejsza lub całkowicie zatrzymuje degenerację chrząstki stawowej.

 

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.