Kawa zielona- jak ją zaparzyć?

Kawa zielona nazywana jest „nową bronią dietetyki”. Zielona kawa to nic innego jak ziarna kawowca, których proces obróbki zakończył się przed paleniem. W ten sposób ziarna mają zielonawy odcień i właściwości, których nie posiada ciemna, palona kawa.

Kawa o zielonej barwie…
Kawa zielona nie została poddana procesowi pirolizy, dlatego nie ma smaku, ani aromatu charakterystycznego dla czarnej kawy, jaką pijemy każdego dnia. Zawiera jednak kofeinę.
Zielona kawa swoją nazwę zawdzięcza barwie- ma zielony odcień. W smaku jest znacznie łagodniejsza, kwaskowata i niemal całkowicie pozbawiona goryczki, charakterystycznej dla czarnej kawy.
A skąd biorą się jej właściwości odchudzające?

kawa

Odchudzający kwas ACG
Ziarna zielonej kawy zawierają duże ilości kwasu chlorogenowego [ACG]. Jest to związek, biorący udział w metabolizmie roślin i silny antyutleniacz. W połączeniu z kofeiną, zawartą w zielonej kawie, kwas chlorogenowy powodują obniżenie przyswajania glukozy w organizmie. W efekcie zmniejszają możliwość magazynowania przez organizm glukozy, w postaci tkanki tłuszczowej. Najprościej pisząc: kwas ACG i kofeina uniemożliwiają odkładanie się w organizmie tak przez nas nielubianej tkanki tłuszczowej.
To jednak nie wszystkie zalety zielonej kawy. Okazuje się, bowiem, że kwas ACG, w połączeniu z kofeiną przyczynia się też do spalania tłuszczów i wpływa pozytywnie na tempo tego spalania. Oznacza to, jak dowodzą badania, że systematyczne spożywanie zielonej kawy może spowodować zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej nawet o ok. 15-30%.

Aby kawa zielona była skuteczna w działaniu, należy ją odpowiednio zaparzyć. Poniżej radzimy jak to robić:

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.