W jaki sposób kawa zielona pomaga schudnąć?

Wiele osób, które zmagają się z nadwagę mówi, że przez kilogramy, których jest za dużo, ich życie nie jest takie, jak zaplanowali. Dlaczego? Bo chcieliby czuć się atrakcyjni, a nadwaga, lub otyłość przeszkadzają im w tym. Ale, mimo dobrych chęci wiele osób nie chudnie. Dlaczego?

z1

Większość ludzi wyobraża sobie, że wystarczy brać tabletki, lub cudowne suplementy diety, a waga sama spadnie. W rzeczywistości jest inaczej. „Cudowne” tabletki na odchudzanie jedyne co odchudzają to Twój portfel. A Ty zostajesz z nadwagą, która skutecznie uprzykrza Ci życie zawodowe i prywatne. Jak więc pozbyć się problemu?

To jest jak z jazdą samochodem. Musisz do niego wsiąść, włożyć kluczyk, włączyć silnik i wrzucić bieg. Inaczej nie ruszysz. Tak samo jest z odchudzaniem. Musisz wykonać pierwszy ruch, aby Twoje ciało zaczęło walczyć z nadwagą.

Kawa zielona- 1 krok na drodze do odchudzania
Kawa zielona nie odchudza, ale pomaga schudnąć. Są to ziarna kawowca, niepoddane procesowi palenia. Skład chemiczny kawy zielonej jest, więc taki sam jak czarnej kawy, z tym, że kawa zielona zawiera kwas chlorogenowy, który stanowi ponad 10% zawartości w filiżance kawy.
Kwas chlorogenowy- CGA to naturalny kwas, który obniża wchłanianie cukrów w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu powoduje szybszą przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej. W czarnej kawie nie ma kwasu CGA, ponieważ proces wypalania powoduje jego utratę.

zielona kawa 1

Kwas chlorogenowy pomaga w redukcji wagi i jest bezpiecznym produktem. Posiada właściwości antybakteryjne, antyoksydacyjne i wpływa korzystnie na metabolizm glukozy. Zmniejsza wchłanianie cukrów z układu pokarmowego, co powoduje, że jest pomocny w odchudzaniu. Potwierdzają to badania, przeprowadzone na zwierzętach i nieliczne, jak dotąd próby kliniczne, w których sprawdzano wpływ CGA na masę ciała człowieka. Badani uczestnicy zmniejszyli masę ciała o średnio 8 kg w ciągu 22 tygodni przyjmowania CGA. Należy jednak podkreślić, że w tym czasie nie przekraczali 2500 kcal na dobę. Jaki z tego wniosek?

Nie ma cudownych suplementów diety, które pozwolą schudnąć szybko, wygodnie i zdrowo. Jeśli zależy nam na redukcji wagi to pamiętajmy, że kawa zielona to 1 krok na drodze do skutecznego odchudzania. Reszta zależy od nas: silna wola, aktywność fizyczna i zdrowa dieta.

Green-coffee-beans-in-bag-e1403582249536

A oto 4 powody dla których warto pić kawę zieloną:
– Wpływa pozytywnie na pracę umysłu, poprawia pamięć i koncentrację.
– Zmniejsza poziom cukru we krwi.
– W połączeniu ze zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów i osiągnąć smukłą sylwetkę.
– Dzięki zawartości CGA zapobiega magazynowaniu się tłuszczów w organizmie.

Kawę zieloną kupicie w dobrych sklepach ze zdrową żywnością (sklep). Parzy się ją jak czarną kawę, wsypując ok. 2 łyżeczek kawy do filiżanki i zalewając gotowaną wodą. Można ją posłodzić zdrowym, niskokalorycznym cukrem, np. ksylitolem, dostępnym w sklepach ze zdrową żywnością (tutaj), lub dodać odrobinę miodu (tutaj), by przełamać smak kawy, który nie każdemu przypada do gustu.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.