W godzinę spalisz nawet 700 kalorii! Podejmij wyzwanie!

Każdy z nas zna skakankę. Ten rekwizyt z dzieciństwa jest niezastąpionym elementem do treningu dla każdego z nas. Jest lekka i można ją zabrać w każde miejsce –  nie zajmuje dużo miejsca w przeciwieństwie do innych przyrządów gimnastycznych. Pomaga ładnie ukształtować sylwetkę i schudnąć.

b2042454-3cfe-4304-9e2e-703316621cfe_20110621025725_Cwiczenia-na-bole-kregoslupa-64Już nawet trening przez 10 minut dziennie może przynieść zdumiewające efekty i pomóc nam schudnąć i wysmuklić ciało. Skakanka zapewnia intensywny trening kardio, ale to nie wszystko, pomaga ukształtować ramiona, mięśnie nóg i osiągnąć płaski brzuch. Trening ze skakanką zmusza do wysiłku całe ciało. Pracują nie tylko ramiona, ale także nogi, pośladki i plecy.

Podejmij wyzwanie!

Jednak zanim zaczniesz skakać, musisz odpowiednio dobrać długość skakanki oraz technikę i długość samego skakania. Idealna długość skakanki, to taka, kiedy stojąc na jej środku sięga nam do pach. Długość skoków należy zwiększać stopniowo. Dlatego zacznijmy od 2 minut skakania i powoli wydłużajmy ten czas. Proponuję, aby dziennie zwiększać czas o 2 minuty, a co piąty dzień byłby wolny od treningu. Możemy skakać obunóż lub na przemian na jednej nodze.

Skoki przez skakankę mogą naprawdę zmęczyć. Dlatego nie zniechęcajmy się od razu, na początku zawsze jest ciężko, ale zobaczysz, że za kilka dni nie będzie Ci to sprawiało żadnego trudu. Na początek zacznij od skakania powoli, stopniowo zwiększając tempo. Początkowo, skacz nawet do utraty tchu, potem odpocznij minutę, dwie i skacz dalej aż do zmęczenia.

Wiesz, że 5 minut skoków na skakance, tak samo ujędrnia nogi co przebiegnięcie 800m?

Warto także wspomnieć, iż regularny trening – nawet wspomniane, 10 minut dziennie  – poprawi naszą kondycję, usprawni ciało i pozbędziemy się kilku zbędnych kilogramów. Podejmij wyzwanie i zacznij już dzisiaj! Powodzenia! 🙂

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.