6 skutecznych rad, jak być zdrowszym fizycznie i psychicznie

1. Nawadniaj się. W ciągu dnia musisz pić dużo wody, na jej rzecz warto zrezygnować z herbat, które zawierają fluor. Między posiłkami powinno pić się czystą wodę – to ona nawadnia komórki i pomaga usunąć toksyny z organizmu.

2. Jedz regularne posiłki, bez pośpiechu, możliwie jak najmniej przetworzone, bez sztucznych dodatków i konserwantów. Koniecznie zwracaj uwagę na etykiety i skład żywności. W miarę możliwości zaopatruj się w produkty spożywcze w sklepach ze zdrową żywnością np. tutaj.

3. Śpij 8 godzin, aby odpowiednio wypocząć. Najpóźniej kładź się do snu o godzinie 23.00. Zegar biologiczny daje nam sygnał, kiedy jest właściwa pora na zasypianie (zmrok) i wstawanie (świt).

4. Chroń się przed naświetlaniem niebieskim światłem, które jest emitowane przez ekran komputera, telefonu lub telewizora. Promieniowanie to zaburza produkcję melatoniny, przez co jakość snu może ulec pogorszeniu i organizm w tym czasie odpowiednio się nie zregeneruje. Jeżeli jesteśmy zmuszeni do korzystania z komputera wieczorem powinniśmy korzystać z czerwonego filtra na monitor.

5. Znajdź czas na relaks. Po całym dniu pracy i przebywaniu w zgiełku trzeba wyciszyć swój organizm. Można zrobić to na wiele sposobów: słuchając muzyki relaksacyjnej, medytując, spacerując, grając w gry planszowe.

6. Koncentruj się tylko na pozytywnych emocjach. Optymizm, pogoda ducha i radość z każdego dnia pomagają uzyskać spokój wewnętrzny i dobrą kondycję psychiczną.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.