Poznaj dermokosmetyki Ideal Soleil i zaprzyjaźnij się ze słońcem!

Słońce to niezastąpione źródło ciepła i energii – zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Dzięki niemu nasza skóra zyskuje atrakcyjny wygląd, ale czy zdrowie? Niestety, słońce często okazuje się jej wrogiem. Jak sobie radzić z jego negatywnymi skutkami? Wypróbuj dermokosmetyki Vichy Ideal Soleil, a Twoje ciało ozdobi bezpieczna i naturalna opalenizna!

Opalenizna – jak powstaje i co oznacza?
Opalanie stanowi swego rodzaju mechanizm obronny naszej skóry. Jej naturalna pigmentacja, odmienna dla każdego rodzaju skóry, to ochronna powłoka, która zabezpiecza przed szkodliwym promieniowaniem UV. Opalenizna widoczna na naszym ciele jest więc konsekwencją przedawkowania słońca. Co więcej, prowadzi do przegrzewania skóry, która powoli zaczyna się łuszczyć. Niewłaściwe opalanie może także doprowadzić do znacznie poważniejszych następstw w postaci głębokich, często nieodwracalnych urazów.

vichy-blog


Opalenizna i jej przykre konsekwencje
Skóra, narażona na szkodliwe działanie promieniowania UV, uaktywnia mechanizmy obronne i generuje melaninę. Wraz z pojawieniem się opalenizny, staje się znacznie grubsza, traci swój naturalny blask oraz zdolności przyswajania nawilżających składników z preparatów pielęgnujących. Dochodzi też do zamykania porów oraz nadprodukcji sebum.
Co ważne, każdy z nas posiada tzw. kapitał słoneczny. Oznacza to, że w ciągu całego życia skóra kumuluje szkodliwe promieniowanie do momentu, w którym nie jest już w stanie pochłonąć go więcej. W efekcie na naszym ciele pojawiają się przebarwienia w postaci brązowych plam, liczne bruzdy i nieestetyczne zmarszczki, czyli głębokie urazy.
Należy pamiętać, że nie każda skóra reaguje na promienie słoneczne w ten sam sposób. Odmienność tzw. fototypów skóry, które ujawniają rozbieżny stopień tolerancji na promieniowanie UV, podkreśla różnice w zakresie jej ochrony. Mianowicie: osoby o ciemniejszej karnacji, które posiadają większy poziom ciemnej melaniny, są znacznie bardziej odporne na oddziaływanie słońca niż osoby o jasnej cerze.
Bezpieczne opalanie? Wypróbuj dermokosmetyki z gamy Vichy Ideal Soleil!
Marzy ci się piękna i bezpieczna opalenizna? Pozwól swojej skórze rozbudować naturalną pigmentację. W tym celu wystawiaj ciało na działanie promieni słonecznych etapowo, bez zbędnego pośpiechu, dzięki czemu ograniczysz ryzyko wystąpienia poparzeń, a uzyskana opalenizna pozostanie z tobą na długo. Zdecydowanie unikaj przebywania na słońcu w godzinach jego szczytowania, tj. 12:00-16:00.

Bez nazwyDążąc do neutralizacji szkód, jakie wyrządza twojej skórze promieniowanie słoneczne, pamiętaj przede wszystkim, aby stosować profesjonalne kosmetyki do opalania o wysokich filtrach SPF (30 lub 50), które będą dostosowane do twojego fototypu skóry. Znana i ceniona marka Vichy proponuje gamę dermokosmetyków Ideal Soleil, które perfekcyjnie dbają o skórę wrażliwą. Mają właściwości hipoalergiczne, pozbawione są też parabenów oraz innych szkodliwych składników. Ich delikatną formułę wzbogaca za to kojąca woda termalna. Co więcej, dermokosmetyki Vichy z serii Ideal Soleil zawierają fotostabilne filtry, które nie ulegają rozpadowi w wyniku oddziaływania promieni słonecznych! Należy jednak pamiętać, że skuteczność wszystkich protektorów spada po pewnym czasie. Dlatego też aplikację ochronnych preparatów przeciwsłonecznych zaleca się co ok. 2 godziny oraz po pływaniu.
Dieta a opalenizna
Zastanawiasz się, czy istnieją produkty spożywcze, które zapewnią ci zdrową i naturalną opaleniznę? Jak się okazuje – istnieją i zapewne masz je w zasięgu ręki. Eksperci zalecają, by przed ekspozycją ciała na słońce regularnie spożywać dojrzałe owoce i warzywa bogate w witaminy A, C i E oraz karotenoidy, tj. marchew, dynię, paprykę, a także pomidory, morele, truskawki i czereśnie. Dzięki temu w naturalny sposób aktywujemy produkcję melaniny. Aby dodatkowo zwiększyć efektywność całego procesu, warto uzupełnić dietę o zdrowe tłuszcze, a więc przede wszystkim o orzechy i oliwę z oliwek.
Pamiętaj jednak – żadne produkty spożywcze nie są w stanie zastąpić pełnowartościowej ochrony przed słońcem, jaką zapewniają specjalistyczne kosmetyki. Przestrzegaj więc podstawowych zasad bezpiecznego opalania, stosuj dermokosmetyki z ochronnymi filtrami oraz zdrową, zbilansowaną dietę i czerp ze słońca wszystko, co najlepsze!

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.