Pulsometr – zabierz go na wodny trening

Pulsometr to urządzenie, które znacząco wpływa na wydajność treningu każdego sportowca. Utrzymanie optymalnego poziomu tętna jest szczególnie ważne na basenie. Sprawdź, jak działa pulsometr, dlaczego warto go mieć i jaki model wybrać na pływalnię.

Pulsometr – czym właściwie jest? 

Pulsometr jest niewielkim gadżetem, z którego od wielu lat korzystają profesjonaliści. Urządzenie to umożliwia w dokładny sposób zmierzyć puls w trakcie aktywności fizycznej. Pulsometr działa w podobny sposób do badania EKG – odczytuje wszelkie zmiany napięcia elektrycznego, które są wywołane przez pracę serca w czasie wysiłku. Co to oznacza w praktyce podczas treningu? Dzięki pulsometrowi sportowiec w łatwy sposób może dostosować intensywność ćwiczeń do swoich założeń treningowych.

Pulsometr na basenie – dlaczego warto go mieć?

Od wielu lat wiadomo, że pływanie to aktywność, która pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Podczas wodnego treningu mięśnie otrzymują dużą ilość tlenu, co prowadzi do zrzucenia niechcianych kilogramów. Kolejnymi zaletami pływania jest obniżenie ciśnienie krwi oraz cholesterolu. Aby jednak trening był maksymalnie wydajny, warto wyposażyć się w pulsometr. Ułatwia on unormowanie tempa treningu, dzięki czemu pływak nie przekroczy tętna maksymalnego, co mogłoby prowadzić do m.in. do zużycia zapasu glikogenu mięśniowego, czyli budulca mięśni. Oznacza to, że w przypadku zbyt intensywnego treningu mięśnie mogą zacząć pochłaniać swoją własną strukturę, co prowadzi do spalenia tkanki mięśniowej oraz wyczerpania organizmu.

Finis AquaPulse – pulsometr idealny na basen

Na rynku dostępnych jest wiele modeli pulsometrów, które różnią się od siebie czasem pracy, funkcjami dodatkowymi oraz przeznaczeniem. Szukając pulsomierza na basen, warto zwrócić uwagę na pulsometr Finis AquaPulse, który powstał z myślą o pływakach, którym zależy na poprawie efektywności treningu i zapewnieniu komfortu. Urządzenie jest łatwe w użytku – pulsometr wsuwany jest w pasek gogli, a bardzo miękki gumowy klips przypinany jest do ucha. AquaPulse bazuje na specjalnej technologii przewodzenia dźwięku Bone Conduction Audio technology, dzięki czemu informacje o tętnie przesyłane są w formie audio. Zapewnia to dużą wygodę – pływak nie musi korzystać z dodatkowych słuchawek dousznych. Pulsometr Finis AquaPulse wyróżnia się także:

  • długim czasem pracy, dzięki litowo-jonowej baterii (od 5 do nawet 8 godzin),
  • przesyłaniem sygnału pracy serca w czasie rzeczywistym,
  • szybkim ładowaniem za pomocą portu USB,
  • niewielkimi rozmiarami,
  • czujnikami na podczerwień,
  • wodoodpornością,
  • możliwością ustawienia odstępów pomiaru (10, 20, 30, 45 sekund lub 1, 2, 5 minut),
  • rejestrowaniem pomiarów tętna z poprzednich treningów.

Sunbarrel – sklep przyjazny pływakom

Jeżeli szukasz miejsca, w którym wyposażysz się w profesjonalny sprzęt pływacki podnoszący efektywność wodnego treningu, odwiedź sklep Sunbarrel, który w swojej ofercie posiada nowoczesne pulsometry (m.in. Finis AquaSpeed) oraz inne akcesoria pływackie takie jak: stroje kąpielowe, czepki, płetwy, deski, łapki, okulary, buty do wody i wiele więcej. Pełną ofertę znajdziesz na https://sunbarrel.pl/pl/. Odwiedź sklep i wyposaż się w nowoczesne akcesoria basenowe, które powstały na podstawie najnowszych trendów i technologii, co przekłada się na ich wysoką jakość oraz dużą żywotność.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.