“Surówka piękności” Heleny Rubinstein!

surówka

Wiosna za pasem… Jaki jest Twój cel? Lśniące włosy, piękne ciało, mocne paznokcie, promienna cera? Helena Rubenstein jest założycielką znanej krakowskiej firmy kosmetycznej. Zdradziła swój sposób na przygotowanie niezwykłej sałatki, której przygotowanie zajmuje kilka minut a efekty są oszałamiające.

Helena Rubinstein wyznaje zasadę, że o piękno należy dbać nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Legenda głosi, że w jej salonach kosmetycznych, każda z klientek przed zabiegiem otrzymywała “surówkę piękności”. Rubenstein wierzyła w dobroczynne działanie witamin i minerałów. Sama też jadła tą surówkę każdego dnia – cieszyła się dobrym zdrowiem i żyła 95 lat.

Podstawą surówki są płatki owsiane – mają na celu zagwarantować nam piękno i młodość na długi czas. Zalej chłodną wodą szklankę płatków owsianych i odstaw na cała noc do lodówki. Płatki owsiane zawierają dużo witaminy E oraz cynku i selenu – wpływają na stan skóry, włosów i paznokci. Rano wyjmij napęczniałe płatki, po czym dodaj do nich sok z 1 cytryny i 1-2 łyżki miodu. Miód znany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych. Likwiduje też stany zapalne. Witamina C natomiast, chroni organizm przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

surowka-pieknosci-dieta

Kolejnym bardzo ważnym składnikiem surówki jest nabiał, jego wybór zależy od indywidualnych upodobań, bo może to być jogurt naturalny, mleko, kefir, jogurt owocowy – sprawa gustu.

Warto dodać suszone owoce, jak żurawina, daktyle czy figi. Dobrze jest też dodać świeże owoce, najczęściej wykorzystuje się starte jabłko, jednak dobrym pomysłem jest wykorzystanie sezonowych owoców, ponieważ w ten sposób unikniemy rutyny i niemal każdego dnia możemy modyfikować jej skład.

Uzupełnieniem surówki będą orzechy, ziarna słonecznika, pestki dyni czy nasiona chia, które dodatkowo zagwarantują uczucie sytości na długi czas. Nasiona i orzechy dostarczają odpowiedniej dawki witamin i minerałów.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.